TGRT Haber

TGRT Haber CANLI İZLE

TGRT Haber

 

Tam adı Türkiye Gazetesi Radyo Televizyonu Haber kanalı olan TGRT Haber İhlas Holding Bünyesinde 29 Ekim 2004 tarihinde kurulmuştur. TGRT’nin Amerikalı News Corporation şirketine satılmasına rağmen kanal, kardeş kanalları olan TGRT Pazarlama ve TGRT FM ile birlikte İhlas Holding bünyesinde yayınlarına halen devam etmektedir. Kanal ağırlıklı olarak haber bültenleri üzerinden yayın yapmakta, gündemle ilgili sıcak gelişmeleri kesintisiz olarak seyircilerine aktarmaktadır. TGRT EU ve TGRT Belgesel kanalları da TGRT markası altında yayın gerçekleştiren özelleşmiş kanallardır.

2014 yılında kuruluşunun 20.yılında tüm TGRT grubuyla birlikte logo değişikliğine gitmiş ve uzun süredir kullanılan ve insanların yakından tanıdığı sarı ve mavi renkli logonun yerine kırmızı ve siyah renkli bir logo almıştır. Renk ve tasarım değişikliğiyle birlikte sol üst köşede bulunan logo sağ alt köşeye kaydırılmıştır. 21 Temmuz 2020 tarihinde HD yayına geçen kanal, 22 Temmuz 2020 gecesi logosunu tekrardan sol üst köşeye kaydırmıştır.

Kurulduğu ilk yıllardan itibaren ‘’Size Yeni Bir Haberimiz Var’’ sloganını kullanmasının ardından 2014’ten günümüze kadar ‘’Daima Öncü, Daime Önde’’ sloganını kullanmaktadır. İsminden de anlaşılacağı üzere bir haber kanalı olarak yayın hayatına başlayan TGRT Haber aynı zamanda ekonomi, politika, spor, magazin, eğitim ve sağlık konularında da çeşitli programlarla izleyici karşısına çıkmaktadır. Cem Küçük ile Günaydın Türkiye, Sabri Ugan ile Spor Vakti, Neler Oluyor Hayatta, Ferhat Ünlü ile Hafta Sonu Ana Haber büyük bir ilgiyle izlenen programlardan bazılarıdır. Haftanın her günü kesintisiz yayınlarına devam eden kanal, gece haberleri ile de izleyicilerine gündemi her an takip etme fırsatını sunmaktadır. Siz takipçilerimiz de günün dilediğiniz saatinde TGRT Haber canlı yayın akışına ulaşmak için sitemiz üzerinden kanalı takip edebilir, TGRT Haber canlı izle seçeneğiyle kesintisiz bir seyir keyfi yaşayabilirsiniz.

 

TGRT Haber Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12685 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 27500

FEC: 2/3

 

TGRT Haber Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Digiturk 45. Kanal

D-Smart 45. Kanal

Kablo TV 60. Kanal

Tivibu 43. Kanal

Turkcell TV+ 56. Kanal

Vodafone TV 45. Kanal

 

TGRT Haber İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0212) 454 70 70

Fax: (0212) 245 50 92

Adres: Merkez Mh. 29 Ekim Caddesi İhlas Plaza No:11 A/51 34197 Yenibosna Bahçelievler-İSTANBUL