CBC AZ TV

CBC AZ TV CANLI İZLE

CBC AZ TV

 

CBC AZ TV, SOCAR adlı dev şirkete ait olup 10 Nisan 2013 yılında Bakü’de yayın hayatına başlamış Azerbaycan kanalıdır. Kanalın açılımı Caspian International Broadcating Company olmaktadır. Kardeş kanalı olan ve spor yayınları yapan CBC Sport ile aynı binada yayın yapmaktadırlar. Kanal Azerice, Rusça, İngilizce, Farsça ve Ermenice olmak üzere beş dilde yayınlar yaparak geniş bir kitleye hitap etmektedir. Bu anlamda Azerbaycan’ın ilk uluslararası kanalı olan ve tarafsız yayıncılık anlayışını benimseyen CBC AZ, yirmi dört saat kesintisiz yayın yapmaktadır.

Çeşitli programlarıyla bilinen kanal; Kafkasya Eserleri, Yüzyıl Projeleri, Sahtecilik ve Açıklamalar, Küresel Tartışma, Ve Çalışıyorum, Bu Azerbaycan, Vatanıma Hizmet Ediyorum, Kapaktan Gelince, Rusya Tarihinde Azerbaycan, Misafirimiz, Belgesel Filmler, Günün Ekonomisi, Azerbaycan Müziğinin Masterpiecleri, Bugün Gerçek, Haftanın Sonuçları, Fotoğrafçı Gözleri, Özel Sayı, Yüzlerde Tarih Azerbaycan, Beyaz Tarih Noktaları gibi birçok programa yayın akışında yer vermektedir. Renkli içeriklerin sunulduğu programlara sitemizdeki CBC AZ TV canlı izle bölümünden ulaşabilir ve kesintisiz izleyebilirsiniz.

Gelişmiş teknoloji imkanlarına sahip olan kanal, aynı zamanda Azerbaycan ülkesini tanıtmak için Azerbaycan’ın zorluklarını, zaferlerini ve başarılarını topluma anlatmakta ve bu konuda çabalamaktadır. Farklı programların izleyiciyle buluşturulduğu kanala Azerspace uydusundan ulaşılabilmekte ve Türkiye’den de programlar rahatça izlenebilmektedir. Azerbaycan kanalları kategorimizde yer alan kanala sitemiz üzerinden CBC AZ TV canlı bölümüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

CBC AZ TV Frekans Bilgisi

 

Azerspace-1 Uydusu

Frekans: 11175 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 27500

FEC: 5/6

 

CBC AZ TV Nereden İzleyebilirim?

 

CBC AZ TV kanalı yalnızca Azerspace-1 uydusu kapsamında faaliyetlerini sürdürmektedir. Kanalı ayrıca web sitemizden de ücretsiz şekilde kolaylıkla izleyebilirsiniz.