BRT 2 TV

BRT 2 TV CANLI İZLE

BRT 2 TV

 

Bayrak Radyo Televizyonu bünyesinde yayın hayatına start veren BRT 2, 1993 yılında yayın hayatına başlamıştır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en önemli televizyon kanalları arasında yer alan BRT 2, BRT 1 kanalından bağımsız, yayınları ve yayın akışları daha farklı konular üzerinde durmaktadır. Günümüzde oldukça yüksek izlenme oranlarına sahip olan BRT 2 yayın hayatına başladığı tarihten bu yana belgesel ve haber programlarına ağırlık vermekteydi. İstenilen izlenme oranlarına yaklaşan fakat seyirci sayısını daha yüksek oranlara çıkarmak isteyen BRT 2 yönetimi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Süper Lig yayın haklarını satın almıştır. Bu hamle ile kanal istenilen düzeye gelmiştir. Bu yüzden BRT 1 ve BRT 2 kanalları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde en çok izlenen kanal konumuna gelmiştir. BRT 2 yayın akışında ise film, haber, spor, belgesel ve eğlence alanında içerikler yer almaktadır.  BRT 1 ve BRT 3 de kanalın kardeş kanalları olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yayın hayatına ilk başladığı yıllarda çoğunlukla haber ve belgesel programlarıyla ön plana çıkmıştır. Günde ağırlıklı olarak KKTC ve dünyada gerçekleşen önemli olayları ekrana getirmektedir. Karasal anten sayesinde Kıbrıs’ın tümüne yayın yapan BRT 2, Türksat üzerinden Doğu Avrupa, Orta Avrupa ve Kafkasya’dan da izlenmektedir.

BRT 2’nin programları ise; Meclis Genel kurulu, Haberler, Yakın Sağlık, Lefke, DAÜ’nün Sesi, Arka Bahçe Başarı Öyküleri, Discovering North Cyprus, Klasik Sohbetler, Sinema Başlıyor, TV’de Sinema, Sinema Plus, Birlikte Pişirelim, Gaü Aktüel Haber, Otomasyon, Çevre ve İnsan, Çocuk Parkı, Akustikhane, Aynı Yıldız Altında, YDÜ Panorama, VOX Pop, Mesleki Eğitimde Gündem, Günün Rengi, Gündeme Bakış, Hit 20, Yabancı Sağlıklı Hayat, Yarını Aydınlatanlar, UKÜ Kampüs, 1001 Konu 1001 Konuk, O.D.T.Ü Kuzey Kıbrıs, Söz ve Yazı Bizim Stadyum gibi isimlerle yer almaktadır. Ayrıca BRT 2 canlı yayınını internet sitesinden de canlı olarak izleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey BRT 2 TV canlı izle seçeneğini seçmeniz.

 

BRT 2 TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 3A Uydusu

Frekans: 12610 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 20830

FEC: 3/4

 

BRT 2 TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0392) 225 55 55

Adres: BRTK Sitesi, DR. Fazıl Küçük Bulvarı Lefkoşa Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti