ATV Avrupa

ATV Avrupa CANLI İZLE

ATV Avrupa

 

Turkuvaz Televizyon ve Radyo İşletmeciliği bünyesinde yayın hayatına başlayan ATV Avrupa, 16 Ekim 1992 tarihinde kurulmuştur. Kanal; ATV’nin Avrupa yüzü olmak için yola çıkmış, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik yayınlarıyla kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Avrupa’daki Türkleri hedef kitle olarak kabul eden kanal bu sebeple yayınlarını Avrupa’nın içinde bulunduğu saat dilimine göre sürdürmektedir. İlk olarak Çalık Holding tarafından kurulan ATV Avrupa bir süre sonra Turkuvaz Medya Grubuna devredilmiş ve günümüzde halen Turkuvaz Medya Grubu tarafından yönetilmektedir.

ATV kanalı ile benzer yayınları ekranlara getiren kanalın Avrupa’da oldukça önemli bir izleyicisi vardır. Özellikle Avrupa’nın dört bir yanındaki Türklere seslenmeyi başarabilen kanal çeşitli içeriklerle en çok izlenen televizyon kanallarından biri haline gelmeyi başarmıştır. ATV’nin yurtdışındaki kardeş kanalı olarak kabul edilen ATV Avrupa; haber bültenleri, müzik, eğlence, dizi, film, spor ve magazin programları gibi farklı içeriklerde yayınlarını sürdürmektedir. ATV’de yayınlanan ve sevilen pek çok dizi yine ATV Avrupa canlı yayın akışı içerisinde kendisine yer bulmuştur. Bir ara Ziraat Türkiye Kupası futbol karşılaşmalarının yayın haklarına sahip olması da kanalın izleyicileri kendisine çekmesi açısından oldukça etkili olmuştur.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kuruluş Osman, Bir Zamanlar Çukurova, Hercai, Beni Bırakma, Gençliğim Eyvah gibi ATV’nin sevilen dizileri ile Müge Anlı ile Tatlı Sert, Esra Erol’da, Nihat Hatipoğlu ile Dosta Doğru adlı programlarıyla oldukça dikkat çeken kanal yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da en çok izlenen kanallar arasında yerini almıştır. Aynı zamanda bir dönemin efsane dizilerine de yayın akışı içerisinde yer veren ATV Avrupa her geçen gün başarısına başarı katmıştır. Siz de tüm bu içeriklere Avrupa’nın her yerinden ulaşabilmek için ATV Avrupa canlı izle seçeneğini kullanabilir, kanala sitemiz üzerinden anında ulaşabilirsiniz.

 

ATV Avrupa Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 11883 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 4800

FEC: 5/6

 

ATV Avrupa İletişim Bilgileri

 

Tel: (0212) 354 30 00

Adres: Barbaros Bulvarı Cam Han No:153 Beşiktaş İSTANBUL