Uzay Haber

Uzay Haber CANLI İZLE

Uzay Haber TV

 

Uzay Haber TV, yayın hayatına 7 Ağustos 2019 tarihinde başlamış, Diyarbakır merkezli bir haber kanalıdır. Kanal kurulduğu tarihten bu yana birçok izleyicinin gönlünü kazanmış ve bölgenin en çok izlenen haber kanallarından biri haline gelmiştir. Kanalda hem Diyarbakır’dan hem de yurdumuzun geri kalanından ve dünyadan en güncel haberler izleyicilerle buluşturulmaktadır. Kanalın ayrıca “Yeni Türkiye’nin Haber Sitesi” sloganını kullanmakta olan “Gazete Uzay” isminde bir haber sitesi vardır. Bu sitede de ekonomi, sağlık, siyaset, spor, hava durumu, eğitim ve daha birçok kategoride en güncel haberler okuyuculara sunulmaktadır.

“Yeni Türkiye’nin Habercisi” sloganıyla yola çıkan Uzay Haber TV, benimsediği ilkeli, dürüst ve tamamen tarafsız yayıncılık anlayışıyla izleyicilerin beğenisini ve takdirini kazanmıştır. Kanalın hem Diyarbakır’dan hem de ülkemizin birçok diğer şehrinden birçok takipçisi mevcuttur. Ayrıca kanalı Türksat uydusu kapsama alanı içerisinde bulunan başka ülkelerden de izleyebilmek mümkündür. Uzay Haber TV, yaptığı doğru yatırımlarla gelişen teknolojiye en iyi şekilde ayak uydurmakta ve Diyarbakır’ın gururu ve tüm dünyaya açılan penceresi olmaya devam etmektedir. Kanal, D-Smart platformuna da katılmış ve böylelikle izleyici kitlesini daha da büyütmüştür. 

 

Uzay Haber TV Programları ve Yayın Akışı

 

Uzay Haber TV adından da anlaşılacağı üzere çoğunlukla haber nitelikli yayınlar yapan bir televizyon kanalıdır. Ancak kanalın sunduğu içerikler bununla sınırlı değildir. Çeşitli belgeseller, dini programlar, sohbet ve söyleşi programları, spor ve sağlık programları da sık sık Uzay Haber TV ekranlarından evlerimize taşınan içerikler arasındadır.

Sağlıklı yaşama dair ipuçlarının verildiği “Sağlıkla Kalın”, spor dünyasının en güncel haberlerinin izleyicilerle paylaşıldığı “Kaleiçi”, konuk ettiği değerli isimlerle birçok farklı konunun masaya yatırıldığı “Her Şey Dahil”, “Hadislerin Gölgesinde Yaşam”, “Hayat ve Kur’an”, “Cuma Sohbetleri” ve “Analiz”, Uzay Haber TV tarafından izleyicilerle buluşturulan programların yalnızca birkaç tanesidir.

 

Uzay Haber TV Frekansı

 

Uzay Haber TV canlı yayın keyfini dilerseniz D-Smart 265. Kanal üzerinden deneyimleyebilmeniz mümkün. Kanalı standart uydu alıcınızı kullanarak izlemek içinse tek yapmanız gereken verdiğimiz güncel Uzay Haber TV frekans bilgilerini uydu alıcınızın gerekli bölümüne girmeniz.

Uzay Haber TV Türksat Yayın Frekans Bilgileri:

Frekans: 12344.50

Symbol Rate: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

FEC: 3/4