Ulusal Kanal

Ulusal Kanal CANLI İZLE

Ulusal Kanal

 

İlk olarak 1994 yılında Yeditepe TV adıyla İstanbul’un Kadıköy yakasında yerel bir TV kanalı olarak kurulan kanal 1995 yılında Radyo Televizyon Yasası gereği İstanbul televizyonu olarak lisans almıştır. Daha sonrasında açılan davalar ve mahkemeler sonucunda Ulusal Kanal olarak 29 Ekim 2000 tarihinde yapılan yatırımlar ve arttırılan vericiler ile birlikte ilk kez İstanbul çapında yayına başlamıştır. 2002 yılının Şubat ayında uydu yayınına başlamasının ardından RTÜK’ün 2003 yılında değiştirdiği yönetmeliğe göre Türkiye çapında yayın yapma hakkına kavuşmuştur. Hala daha Türkiye’nin 49 il sınırı içindeki 160 merkezinde yayın yapmasıyla birlikte uydu yayını sayesinde Avrupa, Asya ve Kuzey Afrikayı da içine alan geniş bir bölgede yayın hayatını sürdürmektedir. Ulusal Kanal canlı yayın akışına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

‘’Türkiye’nin Milli Kanalı’’ sloganıyla izleyicilerine ulaşan Ulusal Kanal haber kanalı olarak yayınlarını sürdürmektedir. Bunun yanı sıra spor, ekonomi, sağlık, bilim-teknoloji ve kültür-sanat konularında da çeşitli programlarını izleyicileriyle buluşturmaktadır. Ayrıca Ulusal Kanal bünyesinde kurulan Ulusal Radyo isimli radyo kanalı da 2019 yılında yayın hayatına başlamış zaman zaman Ulusal Kanal ile eş zamanlı yayınlarını sürdürmüş ve farklı programları da radyo kanalı üzerinden dinleyicilerine sunmuştur.

Yayın akışı içerisinde Doğu Perinçek ile Çıkış Yolu, Emin Gürses ile İşin Aslı, Can Karadut ile Günaydın Türkiye ve Halil Nebiler ile Televizyon Gazetesi isimli haber/gündem içerikli programları barındıran Ulusal Kanal’da ayrıca; Aşkın Dili Müzik, Sanat Hayatı, Bilim ve Toplum isimli kültür/sanat programlarına da yayın akışı içerisinde yer vermektedir. Siz de bu ve benzeri pek çok programı canlı ve kesintisiz olarak izlemek için sitemiz üzerinden Ulusal Kanal canlı izle seçeneği ile yayın akışını takip edebilirsiniz.

 

Ulusal Kanal Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12685 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 30000

FEC: 3/4

 

Ulusal Kanal Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

D-Smart 89. Kanal

Kablo TV 39. Kanal

Vodafone TV 61. Kanal

 

Ulusal Kanal İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0212) 251 50 90

Fax: (0212) 245 50 92

Adres: İstiklal Caddesi Deva Çıkmazı 7/5 Beyoğlu / İstanbul