Ülke TV

Ülke TV CANLI İZLE

Ülke TV

 

Tam adı Ülke Televizyonu olan Ülke TV, Yeni Dünya Medya Grubu’nun sahibi olduğu haber ağırlıklı olarak yayınlarda bulunan bir televizyon kanalıdır. İlk olarak Haber 7 adıyla 20 Nisan 2006 tarihinde kurulan kanal, 2 Haziran 2008 tarihinde Ülke TV olarak adını değiştirmiştir. Ülke TV adıyla yayınlarına haber, gündem ve kültür ağırlıklı olarak devam eden kanal çeşitli içeriklerle izleyicinin karşısına çıkmaktadır. Yeni Dünya Medya Grubu çatısı altında yayınlarını sürdüren diğer kanallar olan Kanal 7 ve Kanal 7 Avrupa da Ülke TV’in kardeş kanallarıdır. 18 Eylül 2014’te Türksat 4A uydusuna geçmesiyle birlikte Ülke TV HD yayına da geçmiş bulunmaktadır. Kanalın genel yayın yönetmenliğini ise Hasan Öztürk üstlenmektedir.

‘’Bu ülkenin haber, kültür kanalı’’ sloganıyla yayınlarda bulunan Ülke TV Türkiye’nin yanı sıra Azarbaycan’dan da büyük bir ilgi ile takip edilmektedir. Haber, gündem, belgesel, sağlık, spor ve ekonomi temalarında farklı içerikler ile izleyicilerine hitap ederek önemli bir izleyici kitlesine ulaşan Ülke TV aynı zamanda yine aynı adı taşıyan radyosu Ülke Radyo ile de yayınlarını sürdürmektedir.

Ülkede Bu Sabah, Öğle Ajansı ve Ülkede Bu Gün adlı haber bültenleriyle günün her saatinde yaşanan sıcak gelişmeleri izleyicilerine aktaran kanal ayrıca Uluslararası Gündem programı ile de dünya gündeminin öne çıkan konu başlıklarını derleyerek izleyicilerine aktarmaktadır. Haber bültenlerinin yanı sıra Ülkenin Çocukları ve Ülkenin Alın Teri adlı programlarıyla belgesel niteliğinde yayınlar da yapmaktadır. Spor Olsun, Önce Sağlık, En İyisi Gezmek ve Tarihte Yürüyen Adam programlarıyla ise sağlık, spor, gezi ve tarih temalarında içerikleriyle de izleyicilerine ulaşmaktadır. Ülke TV ekonomi müdürü Fatma Çiftçi’nin hazırlayıp sunuculuğunu üstlendiği Finans Hattı ise ekonomi gündemini takip etmek isteyen izleyicilerin ilgi odağı olmaktadır.

Yaşamın her alanında yaşanan gelişmeleri sıcağı sıcağına takip etmek isteyen kullanıcılarımız Ülke TV canlı yayın akışına ulaşmak için Ülke TV canlı izle seçeneği ile sitemiz üzerinden kanala ulaşabilmektedir.

 

Ülke TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12103 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 8333

FEC: 5/6

 

Ülke TV Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Digitürk 38. Kanal

D-Smart 49. Kanal

Kablo TV 63. Kanal

Tivibu 40. Kanal

 

Ülke TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0212) 437 80 00

Fax: (0212) 437 85 98

Adres: Otakçılar Caddesi No:78 34030 Eyüp / İstanbul – Türkiye