TV 8

 

22 Şubat 1999 tarihinde yayın hayatına başlayan TV 8, 2013 yılında Acun Ilıcalı tarafından satın alınmasıyla hızlı bir şekilde yükseldi ve günümüzde en çok izlenen televizyon kanallarından biri oldu. Acun Medya tarafından hazırlanan çeşitli yarışma programlarını ve kanalda yayınlanan dizileri reyting listelerinin en üst sıralarında görmek mümkün. “TV 8 canlı izle” sorgusuyla ulaşabileceğiniz web sitemizde TV 8 ve diğer birçok kanalın canlı yayınlarını kolaylıkla izleyebilirsiniz.

TV 8, yayın hayatına haber odaklı bir kanal olarak başladı. Ancak Acun Ilıcalı tarafından satın alınmasıyla birlikte kanalın odağı da eğlenceye yöneldi. Acun Ilıcalı, kanalda özellikle haber yayınlarının yapılmasını istemediğinden TV 8, diğer ulusal kanalların aksine bir haber bültenine de sahip değil. Kanaldaki diğer haber programları ise ya farklı kanallara transfer oldu ya da sona erdi.

18 Şubat 2015 tarihinde HD kalitede uydu yayını yapmaya başlayan TV 8, Mart 2016’da NBA yayın haklarını satın alarak NBA maçlarını yayınlamaya başladı. Ayrıca 6 Ekim 2016 tarihinde kardeş kanal olarak TV 8,5 kuruldu ve 3 Mart 2017 tarihinde de HD kalitede yayınlar yapmaya başladı.

Acun Medya’nın diğer programlarının tek tek TV 8’e geçiş yapmasıyla birlikte kanal, en çok izlenen ulusal kanallar arasındaki yerini aldı. Survivor, O Ses Türkiye, MasterChef Türkiye gibi reyting rekortmeni programlar sayesinde büyük izleyici kitlelerine ulaşan TV 8, farklı konseptte programları ve dizileri de yayın akışına katarak hali hazırda geniş yayın yelpazesini daha da genişletiyor. Türkiye’nin dört bir köşesinden izlenen ve TV 8 canlı yayın içeriklerine web sitemizden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

 

TV 8 Dizi ve Programları

MasterChef Türkiye

masterchef türkiye tv8İngiltere yapımı dünyaca ünlü MasterChef programı, Acun Medya tarafından uyarlanarak MasterChef Türkiye adıyla TV 8 ekranlarından izleyiciyle buluşuyor. Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya’nın jüri üyeliği yaptığı programda Türkiye’nin dört bir yanından şef adayları mücadele ediyor. Her bölümü oldukça heyecanlı geçen MasterChef Türkiye; Pazartesi, Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar akşamları izleyicilerle buluşuyor.

 

Kırmızı Oda

kırmızı oda tv 8Binnur Kaya’nın başrolde olduğu Kırmızı Oda dizisi, son zamanların en çok izlenen ve en beğenilen yapımları arasında yer alıyor. Ünlü psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek hayattan uyarlanan kitabının dizileştirilmesiyle hazırlanan Kırmızı Oda dizisi, ekrana taşıdığı gerçek hayat öyküleri ve muhteşem oyunculuk performanslarıyla izleyicileri ekranları başına kilitliyor. Kırmızı Oda, Cuma akşamları saat 20.00’de TV 8 ekranlarında!

 

Doğduğun Ev Kaderindir

doğduğun ev kaderindir tv 8Gülseren Budayıcıoğlu’nun eserlerinden uyarlanan bir diğer yapım olan Doğduğun Ev Kaderindir dizisi, Çarşamba akşamları yeni bölümleriyle TV 8 ekranlarında yer alıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan Doğduğun Ev Kaderindir, Mehdi ile Zeynep’in aşk hikayesini ekranlara getiriyor. Oldukça zorlu çocukluklar geçiren Mehdi ve Zeynep, ruhlarındaki yaraları sarmanın gücünü birbirlerinde bulacaklardır. Doğduğun Ev Kaderindir TV 8’de!

 

Bir Bilen Bir Pişiren

bir bilen bir pişiren tv 8TV 8’in sevilen programları arasında yer alan Bir Bilen Bir Pişiren, gezi ile yemek konseptini bir araya getiriyor. Ebru Erke ve Türev Uludağ tarafından sunulan programda ilk olarak Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerine gidilip farklı mutfakların yemekleri öğreniliyor, malzemeler toplanıyor. Sonraysa stüdyo mutfağına gidilerek öğrenilen yemekler yapılıp ünlü konuklara ikram ediliyor. Bir Bilen Bir Pişiren programı Pazar sabahları saat 09.45’te TV 8’de!

 

Doya Doya Moda

 

doya doya moda tv 8Doya Doya Moda programı, konsept olarak klasik moda programlarının dışına çıkıyor. Kemal Doğulu, Uğurkan Erez, Gülşah Saraçoğlu ve Seray Sever’in jüri koltuğunda yer aldığı program, büyük beden kadınların moda alanında en iyi olma yolundaki mücadelesini ekranlara getiriyor. Sevilen moda programı hafta içi her gün TV 8 ekranlarında!

 

 

TV 8 Frekans Bilgisi

TV 8 canlı yayın keyfini televizyonunuzdan yaşayabilmek için aşağıdaki TV 8 frekans bilgilerini kullanarak kanalı uydu alıcınıza ekleyebilirsiniz.

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12356 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 7100

FEC: 2/3

 

TV 8 Nereden İzleyebilirim?

Web sitemizden ücretsiz ve kesintisiz olarak takip edebileceğiniz TV 8 canlı yayınlarını birçok farklı platformdan izleyebilirsiniz.

Türksat 4A Uydusu

Kablo TV 34. Kanal

Digitürk 28. Kanal

Teledünya 29. Kanal

D-Smart 28. Kanal

Tivibu 29. Kanal

 

TV 8 İletişim Bilgileri

TV 8 İzleyici Hattı: 0(212) 987 30 70

Tel: 0(212) 304 88 88

Fax: 0(212) 304 88 88

Mail: [email protected]

Adres: Kemerburgaz Yolu Cendere Mevkii No:29 Sarıyer / İstanbul  PK: 34396

Yayın Akışı TV8 Tv Yayın Akışı

  • 00:15 MasterChef Türkiye
  • 02:30 Gazete Magazin Yaz
  • 04:30 Doğduğun Ev Kaderindir
  • 06:00 Dizi
  • 07:15 8'de Sağlık
  • 08:30 Doğduğun Ev Kaderindir
  • 09:45 MasterChef Türkiye
  • 13:45 Gazete Magazin Yaz
  • 16:00 Çarkıfelek
  • 20:00 MasterChef Türkiye