TRT World

TRT World CANLI İZLE

TRT World

 

TRT World; Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tarafından 18 Mayıs 2015’te test yayını ile 30 Haziran 2015’te ise normal yayın ile kurulmuştur. Yayınları Ankara ekibi tarafından hazırlanıp, sunulmaktadır. TRT World, TRT İnt’in yerini alan bir uluslararası kanal olmaktadır. Bu yüzden birçok internet sitesinde TRT World’ün eski adı TRT İnt olarak geçmektedir. Aynı zamanda Türkiye, Orta Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da yayın alanı bulunmaktadır.  Kısacası TRT İnt’in 2009 senesinde kapanmasının ardından TRT World kapatılan kanalın yerini alarak TRT’nin dünya çapında sembolü olmuştur. Diğer kanallardan farklı olarak yayın dili İngilizce olmaktadır. Kanalın içeriğinde ağır basan konu haber olmuştur. Kanalın amacına gelirsek; BBC, CNN ve Al-Jazera English kanallarına seçenek yaratmaktır. TRT World canlı olarak 24 saat boyunca haber paylaşımı yapmaktadır. Kısacası bir referans kanalıdır diyebiliriz. Bir diğer yandan Reuters firması, TRT World’un haber tedarikçisi konumunda olmaktadır.  TRT World canlı yayınlarına web sitemizden kolaylıkla ulaşabileceğiniz gibi TRT 1, TRT 2, TRT Çocuk, TRT Belgesel, TRT Müzik, TRT Spor ve çok daha fazla televizyon kanalını da web sitemizden kolaylıkla izleyebilirsiniz.

TRT World; BBC, Bloomberg, CNN ve Al Jazeera benzeri birçok kanal ile iş birliği gerçekleştirmiştir. National Geographic ve Discovery Channel gibi belgesel kanallarının da yayınını başlatacağını duyurmuştur. Bunların yanında TRT World devlet tarafından Türkiye’nin sesini duyurmak adına ciddi derecede yardım sağlayacak bir aracı olarak görülmüştür. 

Siz de 24 saat canlı olarak dünya üzerindeki tüm haberleri izlemek istiyorsanız; web sitemiz üzerinden TRT World canlı izle butonuna basarak etrafınızda neler olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

 

TRT World Frekans Bilgisi

 

Türksat 3A Uydusu

Frekans: 11054 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 30000

FEC: 3/4

 

TRT World Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 3A Uydusu

Digitürk 142. Kanal

KabloTV 88. Kanal

D-Smart 282. Kanal

Tivibu 71. Kanal

Vodafone TV 121. Kanal

 

TRT World İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0212) 326 30 00