TRT Türk

TRT Türk CANLI İZLE

TRT Türk

 

31 Ocak 2001 tarihinde yayın hayatına başlayan kanal, Türkçe yayın dili ile yayınlarını sürdürmektedir. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’na ait kanallardan biri olan TRT Türk; film, müzik, belgesel, yarışma, ekonomi, dizi, haber ve çizgi film gibi çeşitli içeriklerde yayınlar yapan bir televizyon kanalıdır. TRT’nin yurtdışında yaşayan Türklere yönelik olarak uluslararası genel içerikli yayınlarını sürdüren kanal, genellikle TRT 1 kanalı ile ortak yayın yapmaktadır. Bunun yanı sıra kanalın kendine özgü olarak yayınladığı programlar da TRT Türk canlı yayın akışı içerisinde yer almaktadır. TRT Türk canlı yayınlarını web sitemizden kolaylıkla izleyebileceğiniz gibi TRT’nin diğer kanallarından olan TRT 1, TRT Haber, TRT Spor, TRT 2, TRT Müzik ve çok daha fazlasını da web sitemizde bulabilirsiniz.

İlk olarak TRT Avrasya olarak 1992 yılında test yayınına başlayan kanal, kısa bir süre sonra normal yayına geçiş yapmış 1992 yılında ise TRT İnt-Avrasya olarak adını değiştirmiştir. Bir kaç yıl sonra 1997 yılında TRT İnt ve TRT Avrasya olarak iki kanala bölünmüştür. 31 Ocak 2001’de yani kanalın kuruluş gününde adını TRT Türk olarak değiştiren kanal günümüze kadar bu isimle yayınlarını sürdürmüştür. Avrupa, Asya, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika ve Okyanusya olmak üzere tüm kıtalarda yayınlarını gerçekleştiren kanalın genel merkezi ise Ankara’da bulunmaktadır.

Haber bültenleri, yerli diziler ve filmler, müzik ve magazin programları ve yarışmalar ile yayın akışını sürdüren TRT Türk, ‘’Beş Kıtada Bir Arada’’ sloganıyla dünya çapında bir yayın ilkesi edinmiştir. Özellikle dünyanın dört bir yanındaki Türk izleyicileri hedef alan kanal, yayın akışını da bu doğrultuda düzenlemiştir. Seksenler, Acemi Anneler, Türkan Hanım’ın Konağı, Gönül Dağı, Dr. Yerebakan ile Hayatın Ritmi, Masumlar Apartmanı, Fazlası Zarar, Benim Adım Melek gibi sevilen programlara yayın akışı içerisinde yer veren kanal yurtdışındaki izleyiciler tarafından büyük bir ilgi ile takip edilmektedir. Kanalı beş kıtada nerede olursanız olun anında takip etmek için TRT Türk canlı izle seçeneği ile sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

 

TRT Türk Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 11958 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 27500

FEC: 5/6

 

TRT Türk Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Kablo TV 5. Kanal

Digitürk 61. Kanal

D-Smart 106. Kanal

Tivibu 46. Kanal

Teledünya 67. Kanal

 

TRT Türk İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0312) 463 47 70

Fax: (0312) 463 47 32

Adres: Turan Güneş Bulvarı 06540 Оr-аn /Аnkara