TRT Müzik

TRT Müzik CANLI İZLE

TRT Müzik

 

TRT Müzik 16 Kasım 2009 tarihinde TRT bünyesinde kurulan bir müzik kanalıdır. Kanalda müzik, müzik belgeselleri, eğlence ve şov programları yayınlanmaktadır. Merkezi İstanbul’da bulunan kanal Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Pop müzik ve diğer bazı türlerde yayınlarını gerçekleştirmektedir. ‘’İçindeki Sese Kulak Ver’’ sloganıyla yayınlarını sürdüren TRT Müzik, her yaştan izleyiciye hitap edebilmesi sayesinde Türkiye’nin en çok izlenen müzik kanalı olma yolunda önemli adımlar atmıştır. Takipçilerimiz de TRT Müzik canlı izle seçeneği ile kanala sitemiz üzerinden erişim sağlayabilir, birbirinden eğlenceli içeriklere göz atabilir. TRT bünyesinde yer alan diğer kanallar olan TRT Çocuk, TRT 1, TRT Belgesel, TRT Haber, TRT Spor, TRT Spor 2, TRT 2 ve çok daha fazlasına da web sitemizden kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Kasım 2009’da resmi bir açılışla yayına başlayan kanalın açılışını o dönemin başbakan yardımcısı Bülent Arınç tarafından yapılmıştır. Açılışa dönemin ünlü siyasetçileri, emniyet müdürleri ve pek çok saygıdeğer sanatçı da katılım göstermiştir. Kanalın kurucu koordinatörü Dr. Süleyman Bektaş iken; 2019 yılı itibariyle koordinatörlük görevini Dr. Kenan Bölükbaş üstlenmiştir.

TRT Müzik, diğer müzik kanalları arasında da referans alınan saygın bir müzik kanalıdır. Sevilen sanatçılarla sohbetler, eğlenceli içerikler ve müzik yayınları ile TRT Müzik canlı yayın akışına hareketlilik katmıştır. Türkiye’nin dört bir yanından pek çok dinleyiciye sahip olan kanal, tüm anadoluyu kucaklamakta ve herkese hitap eden bir kanal olma yolunda ilerlemektedir. Yayın akışının bir bölümünü nostaljik video kliplere ayırmasıyla özellikle orta yaşlıların da ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Dünyaca ünlü yabancı sanatçıların geçmişteki performanslarına yer veren Rüya Gibi programı, İlhan Şeşen’in sunumuyla saygıdeğer konukların ağırlandığı Sahne programı, güncel video kliplerin yer aldığı Klipark programı ve odağına müzik, sohbet ve gençliği alan Kampüsteyiz programı ilgiyle izlenen içeriklerden birkaçıdır. Ayrıca Fatih Kısaparmak ile Kilimin Dili, Ender Doğan ile İrfan Türküleri ve Ümit Besen ile Anılar programları da dikkat çeken içerikler arasında yer almaktadır. Özellikle dini bayramlarda yayınlanan nostalji içerikli programlar ve milli bayramlarda yayınlanan özel konserler de yayın akışı içerisinde kendisine yer bulmuştur.

 

TRT Müzik Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 11958 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 27500

FEC: 5/6

 

TRT Müzik Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Kablo TV 666. Kanal

Digitürk 104. Kanal

D-Smart 110. Kanal

Tivibu 160. Kanal

Turkcell TV+ 138. Kanal

Vodafone TV 107. Kanal

 

TRT Müzik İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Adres: Ahmet Adnan Saygun Caddesi, No:83 PK:34347 Ulus/Beşiktaş/İSTANBUL