TRT Çocuk

TRT Çocuk CANLI İZLE

TRT Çocuk

 

Tam adı Türkiye Radyo ve Televizyonu Çocuk Kanalı olan TRT Çocuk, Çocuk kanalları kategorisinde 3-12 yaş aralığındaki çocuklarımızın Türk toplumun değerlerine farkındalık oluşturacak eğitsel çizgi filmleri sunmaktadır. İlk yayınına 1 Kasım 2008 de başlayan TRT Çocuk canlı yayınları içeriğindeki programlarla çocukların dünyalarını zenginleştirmeyi ilke amaçları arasında yer etmiştir. Web sitemiz aracılığıyla istediğiniz zaman istediğiniz yerde bu çizgi filmlerin eğlenceli dünyasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca TRT Çocuk kanalının yanı sıra TRT bünyesinde farklı temalarda yayınlar gerçekleştiren TRT 1, TRT Spor, TRT 2, TRT Haber, TRT Spor 2 kanallarının ve çok daha fazlasının canlı yayınlarını web sitemizde kesintisiz canlı olarak izleyebilirsiniz.

TRT Çocuk canlı yayınları içerdiği programlarda çocuklarınıza Türk milli değerlerini, kültürümüzü çağdaş bir bakış açısıyla yansıtmaktadır. Aynı zamanda içeriklerine bilim, sanat ve teknolojik konulara yer vererek çocuklarınız izlerken hem eğlenmesini hem de kendini geliştirmesine olanak sağlamaktadır. Türk kültür ve değerlerini öğreten 7/24 yayın akışı olan programlarından “Kaf Dağı Masalları” ile çocuklarınıza eski bir Türk geleneği olan masal edebiyatının temelleri atılmayı amaçlarken, “Nasreddin Hoca Masalları” ile Türk mizahının ve fıkralarıyla güldürürken düşündüren ögesini çocuklara tanıtımı sağlanıyor. Ayrıca çocuğun algı ve el becerisini geliştiren programlarına da “Şef Rokanın Gözlem Dünyası” ile çocuklarınız besinleri keşfetmesine ve yediği meyve ve sebzeler hakkında bilgi edinmeleri sağlanmıştır. Bu programlar ve çok daha fazlası TRT Çocuk’ta!

Çocuklarınıza gönül rahatlığı ile izleteceğiniz TRT ÇOCUK kanalı gerek psikolojik gerek sosyal gerek zihinsel gelişimine katkıda bulunarak, çocuk gelişimine katkı sağlamaktadır. TRT Çocuk canlı izle seçeneğiyle en sevilen çizgi filmler hizli.tv’de!

 

TRT Çocuk Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 11054

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 30000

FEC: 5/6

 

TRT Çocuk Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

KabloTV 444. Kanal

D-Smart 125. Kanal

Digitürk 160. Kanal

Tivibu 111. Kanal

Turkcell TV+ 117. Kanal

Vodafone TV 141. Kanal

 

TRT Çocuk İletişim Bilgileri

 

Tel: (0212) 381 14 25

Fax: (0212) 381 14 68

Adres: TRT İstanbul Televizyonu Adnan Ahmet Saygun Cad. No:83 Portakal Yokuşu Ortaköy, Ulus/ İstanbul