TRT Belgesel

TRT Belgesel CANLI İZLE

TRT Belgesel

 

17 Ekim 2009 tarihinde ilk olarak TRT Turizm ve Belgesel adıyla kurulan kanal, belgesel formatında çeşitli programların yayınlandığı tematik bir televizyon kanalıdır. Yayınlarını TRT bünyesinde ve 6 farklı dilde sürdüren TRT Belgesel, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun ilk belgesel ve tematik kanalı olma konusunda bir ilke imza atmıştır. Kurulmasından kısa bir süre sonra 22 Aralık 2009 tarihinde TRT Belgesel adını almış, TRT Turizm ve TRT Belgesel olarak iki farklı kanala ayrılmıştır. Fakat TRT Turizm kanalı kısa bir süre sonra projesine son vermiştir. TRT Belgesel ise 6 Aralık 2014 tarihinde HD yayın formatına geçmiş ve 2019 yılında içeriğini ve logosunu değiştirerek bir yenilenmeye gitmiştir.

TRT Belgesel; Türkçe, Almanca, İngilizce, Rusça, Fransızca ve Arapça olmak üzere 6 farklı dilde yayınlarını sürdürmektedir. Yayın akışı içerisinde kültür, tarih, antropoloji, doğa, bilim ve teknoloji, macera ve yemek olmak üzere belgesel formatında çeşitli konulara yer veren kanal özellikle bilgilendirici programlarıyla dikkat çekmektedir. Belgesel yayınlarından hoşlanan takipçilerimiz için TRT Belgesel canlı yayın akışına sitemizde yer vermekteyiz. Tablet, bilgisayar ya da telefonunuzdan kanal yayınlarına sitemiz aracılığıyla canlı ve kesintisiz bir şekilde ulaşabilir, TRT Belgesel canlı izle seçeneğini kullanarak bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemizde ayrıca TRT’nin diğer kanalları arasında yer alan TRT 1, TRT 2, TRT Haber, TRT Spor, TRT Spor 2, TRT Çocuk ve TRT Müzik canlı yayınları da mevcuttur.

Doğu’nun Kayıp Silüeti, Son Toplayıcılar, İnsanlar ve İnançlar, Savaşın Efsaneleri, Yeni Hayata Başlangıç, Müslüman Gibi Yaşamak, Bir Dünya Yaşam, Bir Dövüşçünün Dünya Maceraları, Suç Dosyası ve Büyük Düşler Büyük İşler izleyicilerin merakla takip ettiği programlar arasında yer almaktadır. Programlar, her yaştan izleyiciye hitap etmekte ve merak edilen konuları gün yüzüne çıkartmaktadır. İnsanı, doğayı ve tarihi tüm gerçekleriyle ortaya koyan içerikler izleyicilerin büyük beğenisini kazanmaya devam etmektedir.

 

TRT Belgesel Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 11958 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 27500

FEC: 5/6

 

TRT Belgesel Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Digitürk 190. Kanal

D-Smart 67. Kanal

Tivibu 99. Kanal