TRT Avaz

TRT Avaz CANLI İZLE

TRT Avaz

 

21 Mart 2009 yılında kurulan ve TRT’nin kollarından biri olan kanal; haber, müzik, eğlence, kültür, sanat, eğitim, çocuk, belgesel ve yarışma programları gibi birçok programa yayın akışında yer vermektedir. Yayın merkezi Ankara olan kanalın; Azerice, Tatarca, Özbekçe, Türkmence, Boşnakça, Kazakça, Kırgızca ve Türkçe dillerinden oluşan programları bulunmakta, bu sayede Türkiye dışında farklı coğrafyalardan da izlenebilmektedir.

Kanal çeşitli kültürlere hitap etmesiyle dil ve kültür anlamında birçok değeri bünyesinde bulundurmaktadır. Yayınladığı programlar ve diziler ile düzenli bir izleyici kitlesine sahip olan TRT AVAZ, bu anlamda Balkanlardan Orta Asya’ya, Kafkaslara uzanan ortak kültürümüzün sesi olmaktadır. Yayınladığı programlarla da bunu vurgulayan TRT AVAZ, Türklerin sesini duyurmak için kurulan bir kanal olmuştur. Sakarya Fırat, Muhteşem Yüzyıl, Deli Yürek, Hayat Türküsü, Hanımın Çiftliği, Kurtlar Vadisi gibi ünlü olan diziler TRT AVAZ kanalının yayın akışında yer almaktadır. Sitemiz üzerinden TRT AVAZ canlı izle bölümüne tıklayarak renkli kültüre sahip programları kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz. Diğer TRT kanallarından olan TRT Müzik, TRT Spor, TRT 1, TRT 2, TRT Belgesel, TRT Haber ve çok daha fazlası da canlı olarak web sitemizden 7/24 izlenebilmektedir.

Her yaştan insanın izleyebileceği TRT AVAZ, başarılı bir kanal olarak öne çıkmaktadır. Aynı zamanda kanal sırasıyla Kazakistan Haber, Kırgızca Haber, Özbekçe Haber, Türkmence Haber, Azerbaycan Haber, Rusça Haber gibi haber programlarını izleyenleriyle buluşturmakta ve gündemdeki olayları aktarmaktadır. TRT AVAZ, bu anlamda hem çok yönlü bir program akışı hem de kültür çeşitliliğiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Birbirinden güzel yayınları sitemizdeki TRT AVAZ canlı bölümünden takip edebilirsiniz.

 

TRT Avaz Frekans Bilgisi

 

Türksat 3A Uydusu

Frekans: 11096 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 30000

FEC: 5/6

 

TRT Avaz Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 3A Uydusu

Kablo TV 68. Kanal

Digitürk 57. Kanal

D-Smart 284. Kanal

Tivibu 47. Kanal

Superonline 179. Kanal

KTV (Azerbaycan) 108. Kanal

Ala TV (Kırgızistan) 83. Kanal

Smart TV (Kırgızistan) 99. Kanal

 

TRT Avaz İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0312) 463 43 43

Adres: TRT Sitesi, Turan Güneş Bulvarı 06540 Оr-аn /Аnkara