TRT 2

TRT 2 CANLI İZLE

TRT 2

 

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tarafından 6 Ekim 1986 tarihinde kurulan ve bu tarihte yayın hayatına başlayan TRT 2, Türkiye’de yayın yapan ilk ulusal sanat ve kültür kanalı olma özelliğini taşımaktadır. Bir dönem yayın akışına İngilizce haber bültenini ekleyen kanal genellikle sanat ve kültür çerçevesinde yayınlarını sürdürmüştür. Geçmiş dönemlerin en popüler yayınlarından biri olan Ressam Bob bu kanalda izleyicilerle buluşmuş ve bir efsane haline gelmiştir. Bu yayınların yanı sıra Pop Saati ve Akşama Doğru gibi yine kültür sanat programlarına da ev sahipliği yapmıştır. Kanal yayını uzunca bir süre 07:00’da açılış ve 01:00’da İstiklal Marşı ile kapanış şeklinde sürdürmüştür. Haber bültenlerini ise TRT 1 ve TRT Avrasya ile birlikte ortak yayın şeklinde gerçekleştirmiştir.

Uzunca bir süre kültür ve sanat ağırlıklı bir yayın akışı içerisinde devam eden TRT 2, 2001 yılından itibaren daha çok haber ağırlıklı bir çizgide ilerlemiştir. 18 Mart 2010 tarihinde kendi frekanslarını TRT Haber’e devrederek yayın hayatını sonlandıran kanal, 9 yıllık bir aradan sonra 22 Şubat 2019 tarihinde tekrardan yayın hayatına başlamıştır. TRT Genel Müdürlüğünün duyurusunun ardından kültür ve sanat ağırlıklı bu kanalın adının yeniden TRT 2 olması kararlaştırılmıştır. 22 Şubat 2019 tarihinden bu yana kültür, sanat, felsefe, edebiyat, müzik ve tarih alanlarında birbirinden başarılı programlarla izleyicilerle buluşmaktadır. Her yaştan izleyiciye hitap eden kanalı kesintisiz bir şekilde izlemek için sitemizin TRT 2 canlı izle seçeneğini kullanabilirsiniz.

TRT bünyesinde yer alan diğer kanallar olan TRT 1, TRT Belgesel, TRT Müzik, TRT Spor, TRT Haber, TRT Çocuk ve daha fazlasının canlı yayınlarına da web sitemizden kolaylıkla kesintisiz şekilde ulaşabilirsiniz.

Bir Resim Bir Hikâye, Kelimeler ve Şeyler, Karalama Defteri, İzler Suretler, Çocuklara Yadigâr, Felsefe Söyleşileri, Tarih Söyleşileri ve Tarihin Ruhu gibi popüler pek çok programa erişebilmek için TRT 2 canlı yayınlarını sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

 

TRT 2 Frekans Bilgisi

 

TRT 2 canlı yayınlarını HD kalitede donmadan web sitemizden takip edebilirsiniz. Kanalı televizyonunuzdan izlemek isterseniz de aşağıdaki güncel TRT 2 frekans bilgilerini kullanabilirsiniz.

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 11957 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 27500

FEC: 5/6

 

TRT 2 Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Kablo TV 50. Kanal

Digitürk 66. Kanal

D-Smart 105. Kanal

Tivibu 55. Kanal

 

TRT 2 İletişim Bilgileri

 

Tel: 0(212) 312 463 43 43

Mail: [email protected]

Adres: TRT Tepebaşı, Meşrutiyet Caddesi, 34430 Beyoğlu/İstanbul