TGRT EU

TGRT EU CANLI İZLE

TGRT EU

 

TGRT EU, 17 Aralık 2004 tarihinde kurulan TGRT’nin Avrupa’da yaşayan Türklere yönelik yayın yapan bir televizyon kanalıdır. Kanal yayın akışını Avrupa saatine göre ayarlamıştır. TGRT’nin Avrupa ayağı olarak kabul edilen kanal, TGRT ile benzer yayınlar yapmakta ayrıca kanala özel farklı pek çok içerik yayın akışı içerisinde yer almaktadır.  TGRT Haber ve TGRT Belgesel kanalları da web sitemizden canlı olarak takip edebileceğiniz kardeş kanallarıdır. Ayrıca TGRT FM’i de bağlantıya tıklayarak canlı dinleyebilirsiniz.

TGRT EU İhlas Holding bünyesinde kurulmuş, 22 Nisan 1993 tarihinde kurulan TGRT’nin yayın haklarını devretmesi üzerine aynı frekans aracılığıyla yayınlarını sürdürmüştür. Başlarda İhlas Holding’e bağlı Huzur Radyo TV Anonim Şirketi’ne ait olan kanalın 15 Kasım 2006 tarihinde satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu satış sonucunda şirketin %56.5’i devredilmiş, daha sonra News Corporation tarafından şirketin tümü satın alınmıştır.

22 Nisan 2014’te logo ve format değişikliğine giden TGRT EU, Avrupa’ya özgü yayınlar yapmakta ve bunun yanı sıra TGRT döneminden kalan dizileri de yayınlamayı sürdürmektedir. Özellikle Avrupa’nın dört bir yanındaki gurbetçi vatandaşlarımızı izleyici kitlesi olarak hedefleyen kanal, çeşitli formatlarda yayın yapmaktadır. Yerli ve yabancı diziler, sinema filmleri, belgesel, yemek programları ve yeşilçam Türk filmi kuşağı gibi içeriklere TGRT EU canlı yayın akışı içerisinde yer vermektedir. Avrupanın pek çok yerinden büyük bir ilgiyle takip edilen kanal kısa sürede kendine önemli bir izleyici kitlesi oluşturmuş, özellikle gurbetçi vatandaşlarımızın dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Kanalda yayınlanan; Huzura Doğru, Burada Her Şey Var, Doktorlar Konuşuyor, Abdullah Usta ile Anadolu Mutfağı, Kalp Dostu Yemekler, Seyyah-ı Fakir gibi programlar en çok izlenen içerikler arasında yer almaktadır. Ayrıca Günaydın Türkiye ve Öğle Haberleri kanalda canlı yayınlanan haber bültenleri arasında yer almakta, Avrupa’dan ve Türkiye’den en güncel haberleri ekran karşısındaki izleyicileriyle buluşturmaktadır. Avrupa’nın her yerinden izleyebileceğiniz kanalı sitemiz üzerinden TGRT EU canlı izle seçeneği ile takip edebilirsiniz.

 

TGRT EU Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12228 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 8400

FEC: 5/6

 

TGRT EU Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

D-Smart 291. Kanal

 

TGRT EU İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Adres: BRYN GWENALLT, GLYNDYFRDWY, CORWEN, DENBIGHSHIRE LL21 9BN (İngiltere Merkez Ofis)