TGRT Belgesel

TGRT Belgesel CANLI İZLE

TGRT Belgesel

 

İhlas Holding bünyesinde 22 Nisan 2010 tarihinde yayın hayatına başlayan TGRT Belgesel, 29 Ekim 2004 tarihinde kurulan TGRT Pazarlama kanalının kapanmasının ardından aynı frekans üzerinden yayınlarını sürdüren bir belgesel kanalıdır. Doğa, hayvanlar alemi, kültür-sanat, tarih ve önemli kişilerin hayat hikayelerini konu alan çeşitli içeriklerde yayınlarını sürdüren kanal, belgesel ağırlıklı olarak yayın yapmaktadır. Takipçilerimiz de bu içeriklere sitemiz üzerinden TGRT Belgesel canlı izle seçeneği ile kolayca ulaşabilmektedir. Ayrıca kardeş kanalları olan TGRT Haber ve TGRT EU’nun canlı yayınları da sizler için web sitemizde.

24 saat kesintisiz yayın yapan kanal, tarih, medeniyet, kültür, sanat konularında bilgilendirici ve eğitici yapımları izleyenleriyle buluşturmaktadır. Türkiye’nin kültür ve doğa miraslarını izleyicilerine tanıtmak için hazırlanan Seyyah-ı Fakir, Velhasıl, Kıyıdan Köşeden Hikayeler, Vuslat ve Huzura Doğru programları izleyiciler tarafından büyük ilgi görmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları iş birliği kapsamında İstanbul’un tarihi ve kültürel mirasını anlatan belgesellerin TGRT Belgesel kanalında yayınlanmasına karar verilmiştir. Devr-i Alem, Tarihin Belgeseli isimli programlar Osmanlı ve Türk medeniyetinin izlerini ekran karşısında izleyicileriyle buluşturmaktadır. İçerik yelpazesini genişletme yolunda adım atan TGRT Belgesel, farklı içeriklerle her yaştan izleyicisine ulaşmayı hedeflemektedir.

Yerli belgeselleri ekrana getirmek amacıyla bir değişikliğe imza atan kanal, 2019 yılından bu yana yerli içeriklere ağırlık vermiş, özellikle gençlerin tarihini ve kültürünü daha yakından tanımasına yardımcı programları yayınlamaya başlamıştır. Buram Buram Anadolu, Osmanlı Medeniyeti, Kültürümüz Medeniyetimiz ve Değişen Türkiye isimli programlarını özellikle bu doğrultuda yayınlamıştır. 2017 yılının başlarında Youtube platformu üzerinden de yayınlarını sürdürmeye başlayan kanal ayrıca TGRT Arşiv ile de izleyicilerine eski programlara ulaşabilme imkanı sağlamaktadır. Bununla birlikte siz takipçilerimiz TGRT Belgesel canlı izle seçeneği ile sitemiz üzerinden ulaşabileceğiniz kanalı kesintisiz bir şekilde izleyebilir, canlı yayınları takip edebilirsiniz. TGRT FM’i ise bağlantıdan canlı olarak dinlemeniz mümkün.

 

TGRT Belgesel Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12228 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 8400

FEC: 5/6

 

TGRT Belgesel Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Kablo TV 60. Kanal

Digitürk 45. Kanal

D-Smart 45. Kanal

Tivibu 43. Kanal

Turkcell TV+ 56. Kanal

Vodafone TV 45. Kanal

 

TGRT Belgesel İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0212) 454 70 74

Fax: (0212) 454 56 56

Adres: İhlas Medya Plaza 29 Ekim Caddesi   No: 23   PK: 34197 Yenibosna-İSTANBUL