TBMM TV

TBMM TV CANLI İZLE

TBMM TV

 

TBMM TV ya da diğer bir adıyla Meclis TV, 2954 sayılı Türkiye Radyo ve Televizyon Kanunu’nun 21.maddesi gereğince RTÜK’e ait bir televizyon kanalıdır. Kanal TRT 3 üzerinden canlı yayınlarını sürdürmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi ile ilgili haberleri ve genel kurul toplantılarını canlı yayınlamak amacıyla kanal, 10 Aralık 1994 tarihinde kurulmuştur. 2006 yılında TBMM Genel Sekreterliği Teşkilat Yasasında yapılan bir takım değişiklikler neticesinde müdürlük haline getirilmiştir.

TBMM Genel Kurul toplantılarının yapıldığı günler olan Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde saat 14:00 ile 19:00 saatleri arasında canlı yayın yapan kanal tüm Türkiye’de yayın yapmaktadır. Türkiye’deki güncel siyasi tartışmaları, kabul edilen yasaları ve ekonomi paketlerini TBMM TV canlı yayın akışı içerisinde izleme imkanı bulan izleyiciler, Türk siyasetine canlı olarak da tanıklık etme imkanı bulmaktadırlar. Seçim dönemlerinde de yayın yapmayı sürdüren kanal, bu yayınlar sırasında Yüksek Seçim Kurulunun seçimlerle ilgili aldığı kararlara ve Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanunda belirtilen maddeye göre yayın yapma zorunluluğundadır. Arşivde bulunan kayıtlar ise başkan dışında hiçkimsenin denetimine tabi tutulmamaktadır. Televizyonda naklen yapılan yayınlarda ekrana yansıyan sözlerden ya da aktarılanlardan ise başkan ya da TBMM sorumlu değildir.

TBMM TV, yayın akışına göre yayınlarını naklen ya da banttan yapmaktadır. Gerekli durumlarda televizyon yayınlarının faaliyetlerini ölçmek amacıyla kamuoyu araştırmalarında bulunan kanal, TBMM’de gerçekleştirilen faaliyetlerin arşivini de tutmaktadır. Arşivdeki görüntülerin ya da bantların gerekli durumlarda satılmasından elde edilen gelir ise Türkiye Büyük Millet Meclisi Muhasebe Müdürşüğü hesabında toplanır. Siz de güncel siyasete yakından tanıklık etmek isterseniz sitemiz üzerinden TBMM TV canlı izle seçeneğini kullanarak kanalın canlı yayınlarına kesintisiz olarak ulaşabilirsiniz.

 

TBMM TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 11958 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 27500

FEC: 5/6

 

TBMM TV Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Digiturk 56. Kanal

Kablo TV 69. Kanal

 

TBMM TV İletişim Bilgileri

 

Mail (Genel Sekreter): [email protected]

Tel: (0312) 420 50 00

Adres: TBMM 06543 Bakanlıklar - ANKARA