Tarım Tv

Tarım Tv CANLI İZLE

Tarım TV

Tarım TV, 22.10.2010 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesine bağlı olarak kurulmuştur. Ülkemizin bir tarım ülkesi olduğu düşünüldüğünde faydalı ve eğitici programlarıyla izleyicilerine yol gösterici yayınları ekrana taşımaktadır. Genel merkezi Ankara olan kanal, ülkenin dört bir yanına giderek tarımsal faaliyetleri ve yapılan üretimleri daha yakından tanıtmakta, tarım ile uğraşanların bilinçlendirilmesine öncülük etmektedir.

‘Ülkemiz Tarımı İçin Yayındayız’ sloganıyla yola çıkan kanal, tarımsal faaliyetlere ilgisi olanları, bitkileri sevenleri, hobi olarak bitki yetiştirenleri detaylı olarak bilgilendirici programlara yayın akışında yer vermektedir. Kendi web sitesi üzerinden online olarak canlı izlenebilen kanal, ayrıca Türksat uydusu üzerinden de yayın yapmaktadır.

Tarım ve Hayvancılıkta Dünyaya Açılan Pencere

Tarım TV, bölgelere göre tarımsal faaliyetlere, hayvancılığa uygun programlarıyla üretimi desteklemekte, tarımda ve hayvancılıkta verimin ve üretimin artmasını destekleyici yayınlara imza atmaktadır. Çiftçinin dünyaya açılan penceresi olan kanal, çiftçiyi ürünler, ekim teknikleri, hasat, ürünlere bakım ve sulama gibi işlemler ile ilgili bilgilendirirken, devletin yaptığı desteklemeler ile ilgili son gelişmelerden de haberdar etmektedir.

Çiftçinin en büyük desteği arasında yer alan Tarım TV, bilinçli tarımın öneminin altını çizerken, tarımsal üretim ve hayvancılıkla ilgilenen kişilere ve girişimcilere de yol göstermektedir. Uzman kişilerin ağırlandığı sohbet içerikli programlarla eğitim niteliğinde yayınlara imza atan konularıyla adeta izleyicilerini ekran başında kilitlemektedir.

Güncel tarım haberlerine, tarımsal risklere, bu risklere karşı alınması gereken önlemlere de değinilen yayın akışında, hayvancılık ile ilgili de can alıcı noktalara değinilmektedir. Tarımda bilinçlendirme çalışmaları için üstün performans sergileyerek çalışan yayın ekibi, çiftçilere gerekli desteği sağlamaktadır. Özellikle kırsal kesimde yaşayıp, tarımsal faaliyetler geçim sağlayan çiftçilerimizin ilgiyle takip ettiği kanal, pek çok kişinin aradığı cevapları bulmasına aracılık etmektir.