Sim TV

Sim TV CANLI İZLE

Sim TV

 

Sim TV, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren ulusal bir televizyon kanalı olmaktadır. 2 Nisan 2009’da kurulmuş ve 2010 yılından itibaren uyduda yayın yapmaya başlamıştır. Türk kanalı olduğu için Türkçe yayın yapmaktadır. Merkezi ise Lefkoşa’dadır. Kanal United Medya Tesisleri, yeni sanattık bölgesi, merkezi cezaevi karşısında bulunmaktadır.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin devlet kanalı olan Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu ile (RİK) anlaşmaya varmış ve Yunanca Türkçe olmak üzere iki dilli yayınlanan programları bir gün sonra yayınlamışlardır. 2016 yılında BBC Türkçe ile iş birliği protokolü imzalamıştır. Kanalın yaptığı, Lefkoşa Uluslararası Havalimanını konu alan ve 2015 yılında yayınlanmış ‘Bölünmüş Başkentin Hayalet Havaalanı’ belgeseli, Avrupa Parlamentosu’nda gösterilmiştir. 1974’ten bugüne RİK’te yer alan ilk Kıbrıs Türk eseri olmuştur.

Sim TV, Kıbrıs’ın çok taraflı haber kanalı olarak adlandırılmaktadır. Barış gazeteciliğini ve etik kuralları ön planda tutarak hiç bozulmayan duruşu ve çizgisi sayesinde yayınlarını izleyicileri ile buluşturmaktadır.

Sim TV yayın akışı programları ise; Av Zamanı, Şiirlerle Büyüsün Çocuklar, Hafta Sonu Ekspresi, Tarımı Tartışalım, Engelsiz Haber, Basında Bugün, Düşünüyorum, Psikoloji Günlüğü, Sim Art, Ada Işığı, Aynı Gökyüzü Altında, Not Defteri, Turizm Meclisi, Ders Başlıyor, Ne Alaka, Yunanca Öğreniyorum, Ada Balıkçısı, Okul Zili, Öğlen Postası, Rotor Piston, Bilimsel Eğitim, Bilim Dünyası, Yeşil Adamın Mavisi, Yasemin Sevdalı Yürekler ve Televizyon Dergisi gibi isimlerden oluşmaktadır.

Sim TV, sadece canlı yayın değil aynı zamanda izleyicilerine dilediği zaman aralığında ve dilediği yerde program, haber ve belgesel izleme imkânı sunmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden Sim TV canlı yayınlarını izlemek isterseniz, Sim TV canlı izle sayesinde her zaman kanala ulaşabilirsiniz. Geniş çaplı video portalı sayesinde dünyanın her noktasına erişim sağlayan Sim TV; radyo kanalı ve haber sitesi olarak da hizmet vermektedir. Sim Radyo’yu da bağlantıdan canlı olarak dinlemeniz mümkün.

 

Sim TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12610 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 20830

FEC: 3/4

 

Sim TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0392) 225 79 92

Fax: (0392) 225 79 93

Adres: United Medya Tesisleri Yeni Sanayi Bölgesi, Merkezi Cezaevi Karşısı, Lefkoşa – Kıbrıs