Sat-7 Türk

Sat-7 Türk CANLI İZLE

SAT-7 Türk

SAT-7 Türk, 1995 yılından beri dünyanın farklı bölgelerinde yayınlar yapan Hristiyanlara özel bir yayın grubu olan SAT-7’nin Türkiye ayağıdır. “Tanrı’nın sevgisini görünür kılar.” Sloganına sahip olan SAT-7 kanal grubunun kurucusu Dr. Terrence Ascott’dır. Kanal grubunun Türkiye ayağındaki yayın organı olan SAT-7 Türk ise ülkemiz sınırları içerisinde yaşayan Hristiyanlara yönelik yayınlar yapma amacıyla 2006 yılında yayın hayatına merhaba demiştir. Kanal ilk kurulduğu zaman TÜRK-7 ismiyle bilinirken 2010 yılında SAT-7 ile birleşmiş ve bugünkü adı olan SAT-7 Türk’ü almıştır. Kanal ayrıca 2012 yılına kadar yalnızca internet üzerinden yayın yapmış ve 2012’de Hotbird uydusuna geçmiştir. Kanal gerekli lisansları aldıktan sonra ise Türksat 4A uydusu üzerinden yayınlar yapmaya başlamıştır. SAT-7 Türk Türksat dışında aynı zamanda D-Smart yayın platformunda da yer almaktadır.,

SAT-7 Türk’ün kuruluş amaçları arasında ülkemizde yaşayan Hristiyanların sesi olmak, onlara Hristiyanlık dini hakkında bilgiler vermek ve Hristiyanlık dünyasına dair haberleri sunmak yer almaktadır. Kanalın genel teması Hristiyanlık üzerine kurulu olmasına rağmen kanalda kadın, gençlik, sağlık, sabah ve çocuk programları gibi çeşitli genel içeriklere de sık sık yer verilmektedir. Kanal böylece her yaştan ve kesimden insanın izleyebileceği niteliktedir. 

SAT-7 Türk Programları ve Yayın Akışı

Çeşitli meslek gruplarının tanıtımının yapıldığı “Benim Mesleğim”, telefonla izleyicilerin dua isteklerinin alındığı “Dua’nın Gücü”, engelli vatandaşlarımızın mücadelelerini konu eden “Engelsiz Yaşam”, Pastör Vahan İsaoğlu’nun sunumuyla gerçekleştirilen “Perdenin Arkası”, Vahan İsaoğlu ve Cem Ercin’in sunumuyla birçok farklı konunun masaya  yatırıldığı “Bi Konuşalım”, “Popüler Fikir”, “Mesih’le 180 Derece”, “Suya Çizgiler”, “Tarihin Dipnotları” ve daha birçoğu SAT-7 Türk ekranlarından izleyicilere sunulan programlar arasında yer almaktadır. Kanalın ayrıca kısıtlı imkanlardan dolayı sadece Cuma günleri yayınlanan bir haber programı mevcut. Haber programının sloganı ise “Hristiyanlara, Hristiyanlardan Haber”. Bu sloganı seçmelerindeki sebep ise haberleri ajanslardan satın almak yerine tamamen kendilerinin hazırlıyor oluşları.

SAT-7 Türk Frekansı

HD kalitesinde yayın yapabilme amacıyla 1 Ağustos 2019 tarihinde yeni frekansa geçen kanalı uydu alıcınızın kanal listesine eklemek için verdiğimiz en güncel SAT-7 Türk frekans bilgilerini kullanabilirsiniz.

SAT-7 Türk HD Türksat 4A Yayın Frekans Bilgileri:

Frekans: 12264

Symbol Rate: 27500

Polarizasyon: Dikey (V)

FEC: 5/6