Rumeli TV

Rumeli TV CANLI İZLE

Rumeli TV

 

30 Ağustos 2006 yılında yayın hayatına giriş yapan Rumeli TV; Bulgaristan, Kosova ve Balkan ülkelerine sunduğu başarılı yapımlarla tanınmaktadır. Türk ve Balkan yaşamından kesitler sunan kanal, ‘Rumelilerin ilk ve tek televizyonu' sloganıyla hareket ederek Bulgaristan, Trakya ve Edirne'yi konu edinen yapımları izleyenleriyle buluşturmaktadır. Rumeli TV, Balkan göçmenlerine hitap eden programlar sunarak Rumelilere örf ve adetlerini unutturmamayı amaçlamaktadır. Kanalın programları genellikle İstanbul Kağıthane’de bulunan binalarından yapılmaktadır. Kanal; haber bültenlerini, ailecek izlenebilecek filmleri ekrana getirmekte ve Rumeli yöresinin gelenek, göreneklerini konu alan programlar yapmaktadır. Bunların dışında kanal; ekonomi, müzik, eğlence, çocuk, gençlik, spor, belgesel temalı yapımlarını ekranlara getirerek izleyenleriyle buluşturmaktadır.

Kanal; Dünya üzerindeki tüm Türkleri aynı çatı altında toplamak, milli birliği sağlamak, manevi değerleri yaşatmak amacı güderek bu değerleri, yayın politikası olarak benimsemektedir. Kanal bu yayın politikasında TRT ile de iş birliği içerisindedir. Bu sebeple kanal, Rumeli TV’ye her türlü desteği sunmaktadır. Bu değerli kanalın renkli içeriklere sahip tüm programlarına sitemiz aracılığıyla Rumeli TV canlı izle bölümünden ulaşabilir ve tüm yayın akışını kesintisiz olarak takip edebilirsiniz.

Manevi değerleri yansıtarak örf ve adetlerimizi hatırlatan kanal, programlarını geniş bir izleyici kitlesine ulaştırmaktadır. Rumeli esintisi sunan ve milli bir kanal olan Rumeli TV, sadece Rumeliler için değil Türkiye’nin, diğer ülkelerin her köşesinde yaşayan Türklere sesleniş yapan programlar sunmaktadır. Sarı Hayatlar, Onur Akay’ ın sunduğu İftar Lezzeti, Trakya Vizyon Programı, Edirne Treni gibi programlar, kanalın yayın akışında yer alan yapımlardır. Rumelilerin özlemini gidermek, Türklerin örf ve adetlerini öğrenmek için vazgeçilmez olan manevi kanalın, tüm kaliteli programlarına sitemizdeki Rumeli TV canlı bölümünden kolayca ulaşabilir ve yüksek kaliteyle canlı olarak seyredebilirsiniz.

 

Rumeli TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 3A Uydusu

Frekans: 11096 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 30000

FEC: 5/6

 

Rumeli TV Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 3A Uydusu

Digitürk 192. Kanal

D-Smart 258. Kanal

 

Rumeli TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0212) 233 22 11

Fax: (0212) 233 66 86

Adres: Cihanşah Sk. No:1 Kat: 5-6 Çağlayan-Kağıthane / İstanbul