Rehber TV

Rehber TV CANLI İZLE

Rehber TV

 

Rehber TV, 12 Eylül 2011 tarihinde yayın hayatına başlamış ve genellikle dini yayınlar yapan bir televizyon kanalıdır. İlk kurulduğundaki ismi “Çağrı TV” olan kanal daha sonradan ismini değiştirerek “Rehber TV” yapmıştır. Bu ismin seçilmesindeki sebep ise insanları Kur’an-ı Kerim ışığındaki doğru yolla buluşturmak için bir anlamda rehberlik yapmayı kanalın kendine görev olarak kabul etmesidir. Kanalın genel merkezi Diyarbakır’da olmasına rağmen, zamanla izleyici sayısının artması ve kanalın büyümesiyle birlikte Batman, Şanlıurfa ve İstanbul şehirlerinde de stüdyolar açılmıştır. Kanalın içerikleri her zaman İslami hassasiyetler göz önünde bulundurularak hazırlanmakta ve izleyicilere sunulmaktadır.

“Ailemizin Televizyonu” sloganıyla yola çıkan Rehber TV gerek sunduğu içeriklerle gerekse ahlaklı kadrosu ve İslami ilkelere uygun yayın anlayışıyla gerçekten de bir aile televizyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kanalda yayınlanan içerikler her yaştan insanın izleyebileceği, ahlakı ve hoşgörüyü yüceltirken şiddeti, terörü, ırkçılığı ve sömürüyü kınayan türdendir. Ayrıca Rehber TV bu hassasiyeti yalnızca kendi hazırlayıp yayınladığı içeriklerde değil yayınladığı filmlerden, reklamlara kadar her türlü medya öğesinde taşır. Kanalın temel amaçlarından biri de insanların ahlakını bozan türden çeşitli içeriklerin yayınlandığı birçok kanal arasında insanların tutunabileceği bir da olmaktır. Rehber TV canlı yayınlarına web sitemizden ücretsiz olarak ulaşabilir ve yayınları donma olmadan kesintisiz şekilde izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Rehber TV Programları ve Yayın Akışı

 

Rehber TV canlı yayınlarında birçok farklı içeriği sunuyor olsa da bunların kalbinde İslam teması yatmaktadır. Kanalın içerikleri insanlarda İslam sevgisi ve farkındalığı kazandırmak aynı zamanda bu yolda çok değerli bilgiler kazandırmaktır. Kanal Türkçe’nin dışında Kürtçe ve Zazaca dillerinde de programlar hazırlayıp sunarak mesajını daha fazla insana ulaştırabilmektedir.

Muhammed Emin Yıldırım Hoca’nın sunumuyla “Siyer Dersleri”, her hafta perşembe günleri yayınlanan “Umut Kervanı”, Hadi Aydemir’in sunumuyla her gün saat 13.00 ve 16.00’da yayınlanan ve güncel haberlerin ve olayların izleyicilere sunulduğu “Günün İçinden”, “Ahmet Tali” ve “Mustafa Karakaş”ın sunumuyla “Paylaş-ı Yorum” ve her çarşamba günü izleyicilerle buluşan “İlahi Nağmeler”, Rehber TV ekranlarından izleyicilere aktarılan programların bazılarıdır.

 

Rehber TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 3A Uydusu

Frekans: 12685

Symbol Rate: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

FEC: 2/3

 

Rehber TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0212) 659 31 48

Adres: Göztepe Mh. İstoç 3.Cd. N Blok No:6/102 Bağcılar/İSTANBUL