On6 TV

On6 TV CANLI İZLE

On6 TV

On6 TV, 1995 yılında yayın hayatına başlamış Bursa merkezli bir televizyon kanalıdır. İlk zamanlar adı “Kanal 16” olan kanalın ismi ise Bursa’nın plaka kodu olan on altıdan gelmekte. Genel olarak Bursa hakkında içerikler hazırlayıp sunsalar da kanal herkes tarafından izlenebilecek, genel türden içerikleri de izleyicilerle buluşturmakta. 7 Ocak 2019 tarihinde ise On6 TV logosunu değiştirmiş ve bununla birlikte yeni bir yayın dönemine giriş yapmıştır. Kurulduğu günden beri birçok izleyici kazanmış olan kanal bir anlamda Bursa’nın Türkiye’ye ve tüm dünyaya açılan penceresi.

Evrensel yayıncılık ilkelerini benimseyen kanal toplumumuzun kültür, sanat ve bilim varlığına katkıda bulunmayı kendine görev olarak belirlemiştir. On6 TV kendi deyimleriyle, topluma karşı sorumlulukları olan ve bu sorumlulukları yerine getiren bir yayın kuruluşudur. Terör, ırkçılık ve sömürünün her türlüsüne karşı olduklarını da belirtmektedirler ayrıca. Hukukun üstünlüğü esasını kabul etmiş, özgürlük ve çok sesliliği savunucu yayınlar yapmaktadır kanal. Web sitemizde yer alan On6 TV canlı izle sayfası üzerinden kanalı kolaylıkla izleyebilirsiniz. Bursa TV ve Line TV de web sitemizde yer alan Bursa yerel kanallarıdır.

On6 TV Yayın Akışı ve Programları

On6 TV, genç ve güçlü kadrosuyla Türkiye’nin önde gelen kanallarından biri olma yolunda sağlam adımlar atmaktadır. Kurulduğu günden beri belirledikleri ilkelerden şaşmamış ve izleyicilerin gönüllerinde taht kurabilmeyi başarmışlardır. Kanal, her yaştan ve her kesimden insanın zevkle izleyebileceği türden çeşitli içerikleri izleyicilerle buluşturuyor.

Her sabah saat 08.30’da yayınlanan ve önceki günün haberlerinin sunulduğu ve önemli olaylarının konuşulduğu “Anasayfa”, Bursa ile ilgili sorunların konuşulduğu, Bursa halkının dertlerinin dinlendiği “Ayaküstü”, “Nazım Ustayla Yemek”, “Konuşulmayanlar”, On6 TV ekranlarından izleyicilere sunulan programların öne çıkanlarından bazıları. Ayrıca kanalda çeşitli sağlık ve spor programları ve yerli ve yabancı sinemanın unutulmaz eserleri de izleyicilerle buluşturuluyor. Her akşam saat 19.00 ise yayınlanan ana haber bülteninde ise yurdun tamamına dair güncel haberler izleyicilere sunuluyor.

 

On6 TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12685 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 30000

FEC: 2/5

 

On6 TV Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Digitürk 232. Kanal

KabloTV 40. Kanal

Turkcell TV+ 247. Kanal