Meltem TV

Meltem TV CANLI İZLE

Meltem TV

 

Meltem TV, 25 Aralık 1994 yılında Türkiye’de kurularak yayın hayatına giren bir televizyon kanalıdır. Türkiye’nin ilk kültür kanalı olarak yayın yapma özelliğine sahip Meltem TV’nin sahibi ise Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Yayın hayatında “ailenizin televizyonu” sloganını benimseyen dini bir kanal olan Meltem TV, ilk olarak 1 Kasım 1992’ de Mesaj logosu ile Ankara’da yayın hayatına adım atarak daha sonraları Trabzon, İstanbul, İzmir ve Bursa'da bölgesel olarak yayınlarını devam ettirmiştir. 25 Aralık 1994 yılına gelindiğinde ise kanal tarafından bu yayınlar karasal linklerle İstanbul merkezli birleştirilerek Meltem logosuyla ulusal yayın hayatına geçiş yapılmıştır.

İlk dijital yayınını 1996’da Türkiye’de başlatan kanalın yayın içerikleri kültürel değerleri esas alan yapımlardır. Yayın alanı Ortadoğu ve Avrupa olan Meltem TV’nin kardeş kanalları Mesaj TV, Köy TV, Kadırga TV, Av TV kanalları olmakla birlikte ortak olduğu yayın ise Meltem Radyo olmaktadır. Yayın akışında tartışma programları, dizi, film, Hint filmleri, talk-showlar, eğlence programları, sohbet programları ve belgeseller yer alır. Aynı zamanda Kur'an eğitimleri ve benzeri dinî yayınlarda kanalın yayın akışındadır. Ülkemiz dışında Asya, Afrika ve bazı Avrupa ülkelerinde yayın yaparak ulusal bir kanal olan Meltem TV’ye sitemiz üzerinden ulaşarak Meltem TV canlı izle bölümünden keyifli yayınlarını izleyebilirsiniz.

Geniş program yelpazesine sahip olan Meltem TV, sinema kuşağı akışında Kovboy (Western) kuşağı, Hint (Bollywood) film kuşağı, Türk sineması kuşağı gibi birçok yayını da izleyicilerine sunmaktadır. Kanalda yer alan diğer programlar ise İlahilerin Yıldızı adlı yarışma, Prof. Dr. Haydar Baş ile Haftanın Sohbeti programı, Kur’an Öğreniyorum programı, Hayat ve Ötesi programı gibi çok çeşitli programlar olmaktadır. Bununla sınırlı kalmayan yayın akışı her kesime hitap edecek şekilde olmakla birlikte, yaşam, eğlence, haber, spor gibi birçok alanda yayın hayatına devam etmektedir. Bu birbirinden keyifli yayınlara sitemiz üzerinden Meltem TV canlı seçeneğine tıklayarak sınırsız bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 

Meltem TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12685 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 30000

FEC: 5/6

 

Meltem TV Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

D-Smart 46. Kanal

 

Meltem TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0212) 624 09 99

Fax: (0212) 424 69 77

Adres: Yeşilova Mh. 4. Barbaros Cd. No: 27  34295 Sefaköy -Küçükmece/ İSTANBUL