Lider TV

Lider TV CANLI İZLE

Lider TV

 

1 Eylül 2000 yılından itibaren yayın hayatına devam eden Lider TV, Azerbaycan’ın önde gelen yayın kuruluşlarından biri olarak dikkat çekmektedir. Yoğun ilgiyle takip edilen kanal, Adalat Aliyev tarafından kurularak zamanla dünya çapında yayın yapmaya başlamıştır. Kanal başlarda Bakü merkezli yayın akışını sürdürürken daha sonraları KKTC, Türkiye gibi ülkelerden de izleyici kitlesi kazanarak önemli bir başarıya imza atmıştır.

Özellikle UEFA Şampiyonlar Ligi’ni canlı olarak yayınlaması ile Türkiye’de dikkatleri üzerine çekmiş olan kanal bunun yanı sıra; belgesel yayınları, film kuşakları, yarışma programları, müzik programları gibi yayınları izleyicileriyle buluştururken aynı zamanda siyasi, sportif ve ekonomik haberleri de yayın bünyesine dahil etmiştir. Ayrıca kanal kupa ve lig maçlarını ücretsiz bir şekilde izleyicilerine sunması ile ayrı bir önem kazanmıştır. Sizler de bu birbirinden güzel programlara sitemiz üzerinden ulaşabilir ve Lider TV canlı izle bölümüne tıklayarak keyifli yayınların tadını çıkarabilirsiniz.

Stratejileri TRT ile ortak olan kanal, 2020 yılına kadar yayınlarını sadece Azerice olarak sürdürürken 2020 yılına gelindiğinde Rusça diliyle de yayın yapma kararı almış ve bu alanda protokol imzalamıştır. Bu gibi çalışmalarının yanı sıra kanal, yayınladığı maçlarıyla dikkat çektiğinden spor sektöründeki yerini de sağlamlaştırmaya çalışmaktadır. Yenilikçi anlayışla ilerleyen ve “sizinleyiz” sloganını benimseyen Lider TV’ye kalitenin adresi olan sitemiz üzerinden Lider TV canlı bölümüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Lider TV Frekans Bilgisi

 

Azerspace-1 Uydusu

Frekans: 11134 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 27500

FEC: 5/6