KRT TV

KRT TV CANLI İZLE

KRT TV

 

18 Mayıs 2005 tarihinde Zihni Cinan ve Hasan Basri Cinan tarafından kurulan KRT TV yayın hayatına ilk olarak Karadeniz TV adıyla başlamıştır. Karadeniz ile ilgili mevcut gündemi, haberleri, tanıtımları ve eğlence programlarını izleyicilerle buluşturmak amacıyla kurulan kanal 2011 yılında Rizeli iş adamı Ahmet Kopuz tarafından satın alınmıştır. Kopuz tarafından satın alınmasının ardından kanalın içeriğinde ve adında bir takım değişikliklere gidilmiştir. Gezi Parkı eylemleri sırasında yapmış olduğu yayınlardan dolayı icra takinine uğrayan Karadeniz TV, bu sebeple 7 Eylül 2014 tarihinde isim değişikliğine gitmiş ve ismini KRT TV olarak değiştirmiştir. İsminin KRT TV olarak değişmesinin ardından kanalın açılımının Kültür TV olduğu ileri sürülmüştür.

‘’Türkiye’nin ilk kültür kanalı’’ sloganıyla yayınlarını sürdüren KRT TV Türksat, Digitürk, D-smart ve Tivibu platformları üzerinden yayın hayatına devam etmektedir. Bununla birlikte KRT TV canlı yayın akışına sitemiz üzerinden de kesintisiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yakın bir dönemde yayın akışını değiştirme kararı alan KRT TV, artık sadece Karadeniz Bölgesine özel yayınlar yapmak yerine ulusal çapta yayınlar yapmaya da başlamıştır. Kanal yetkilileri bu değişikliği ‘’kapımızı herkese açtık, tüm kültürleri kucaklıyor, herkesin sesi olmak istiyoruz.’’ şeklindeki açıklamalarla duyurmuştur. Gündem, siyaset, ekonomi, eğitim, spor, sağlık ve kültür sanat gibi farklı temalarda yayınlarını sürdüren KRT TV, aldığı değişiklik kararı ile ulusal çapta yayınlarını sürdürmektedir.

Ülkü Çoban ile Günaydın, Haber 12, Dünya ve Biz, Haber Aktif, Ankara Saati ve Gün Biterken isimli programlarıyla dikkat çeken KRT TV, yurttan ve dünyadan en güncel haberleri izleyicileriyle buluşturmaktadır. Siz de izlemek istediğiniz bu ve benzeri pek çok program için sitemizi ziyaret edebilir KRT TV canlı izle seçeneği ile yayın akışına hızlı ve güncel olarak ulaşabilirsiniz.

 

KRT TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12729 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 30000

FEC: 2/7

 

KRT TV Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Digiturk 62. Kanal

D-Smart 147. Kanal

Turkcell TV+ 125. Kanal

 

KRT TV İletişim Bilgileri

 

Tel: (0212) 212 41 00

Fax: (0212) 212 05 04

Adres: Selahattin Pınar Cd. Polat İş Mrk. No: 32/A Mecidiyeköy – Şişli / İSTANBUL