Kral TV

Kral TV CANLI İZLE

Kral TV

 

16 Ağustos 1994 yılında yayın hayatına başlayan Kral TV, Türkiye’de yayına başlayan ilk video müzik kanalıdır. Cem Uzan tarafından kurulan kanal, test yayınını TeleOn ile ortak yayın üzerinden gerçekleştirmiş ve TeleOn’un kapanmasının ardından yayınlarına aynı frekans üzerinden devam etmiştir. Türkiye’nin ilk video müzik hayatı olarak yayına başlayan Kral TV, 1995 yılından beri düzenlediği Video Müzik Ödülleri ile müzik sektöründe yine bir ilki gerçekleştirmiştir. Kral TV canlı yayın akışlarında pek çok farklı içeriğe ve programa imza atmıştır.

2009 yılından itibaren Miss Turkey adlı yarışmanın resmi basın sponsorluğunu ve yayıncılığını üstlenen Kral TV, ikinci açılışını da 13 Kasım 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Kurulduğu günden itibaren yayınlarını sürdüren kanal 10 Ekim 2011 tarihinde kapanma kararı aldı ve yerine Kral Pop TV isimli kanal kuruldu. O sırada Kral İlaç Gibi TV isimli kanalın yayınına Kral TV adıyla devam etme kararı almasıyla Kral TV ikinci kez kurulmuş oldu. Kısa sürede birçok kez isim ve yayın değişikliğine uğrayan kanal, tüm bunlara rağmen müzik dünyasının bir numarası olma başarısını sürdürmüştür.

Her ne kadar isim değişikliklerine uğrasa da Kral TV, kurulduğu ilk günden itibaren pop, fantezi, arabesk, türkü ve rock tarzlarında müzik yayınlarını sürdürmüştür. 2011’de yapılan bir değişiklikle Kral Pop TV’de sadece Türkçe pop ve Türkçe rock müzik klipleri yayınlanmış; arabesk, fantezi, Türk halk müziği, özgün müzik ve tasavvuf müzik klipleri ise Kral TV üzerinden izleyicilerle buluşmuştur.

Kral TV 1 Şubat 2019 tarihinde oldukça önemli bir değişikliğe giderek televizyon yayınlarını sonlandırmış ve sadece dijital platformlarda yayınlarını sürdürme kararı almıştır. Kral TV canlı izle seçeneği ile takipçilerimiz bu yayınlara sitemiz üzerinden ücretsiz olarak erişim sağlayabilmektedir. Ayrıca kardeş kanalı olan ve Pop müzik türü odaklı yayınlar gerçekleştiren Kral Pop TV’yi de web sitemizden canlı olarak takip edebilirsiniz. Kral FM ve Kral Pop Radyo’yu da bağlantılara tıklayarak canlı dinleyin!

 

Kral TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12015 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 27500

FEC: 5/6

 

Kral TV Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

D-Smart 117. Kanal

Digiturk 106. Kanal

Vodafone TV 102. Kanal

 

Kral TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0212) 335 00 00

Adres: Ahi Evran Cad. 4 Maslak, 34398 İstanbul