Kıbrıs TV

Kıbrıs TV CANLI İZLE

Kıbrıs TV

 

Kıbrıs TV, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yayın yapan ilk televizyon kanallarından biridir. 1999 yılından bu yana hala yayın hayatına devam etmektedir. Daha öncesinde Kıbrıs FM adı ile 1997 yılında yayın hayatına başlamıştır. Kanal radyo yayınlarından 2 yıl sonra TV yayınlarına da yer vermiştir. Kıbrıs TV, kurulduğu günden beri, Kıbrıs Medya Grubu şirketinin bünyesinde yer almaktadır. KTV kısaltması ile ekrana yansıyan kanal, oldukça kapsamlı bir içeriğe sahiptir. Kanalda pek çok konu üzerine yayın bulmak oldukça kolay olmaktadır. Kanal günlük yayın akışına sabah haberleriyle başlayarak gün içerisinde yine farklı haberleri de ekrana getirmektedir. Bu haber bültenleri dışında kanalın kendine ait stüdyolarında hazırlanan programlar yer almaktadır. Kıbrıs TV, gündüz kuşağında kadınlara yönelik eğitici programlar ekrana getirmektedir. Aynı zamanda akşam saatlerinde genellikle tartışma programlarından oluşan bir yayın akışına sahiptir. Hafta sonları ise daha çok her kesime hitap edecek yayınları ekrana getirmektedir. Bunların en başında av ile ilgili programlar oldukça dikkat çekmektedir. Av ile ilgili programlar iç yapım olarak hazırlansa da Kıbrıs’ta değil Türkiye’de çekilmektedir.

Kıbrıs TV, günümüzde Türkçe içerikler ekrana getirmektedir. Kurulduğu dönemden bu yana farklı medya yatırımlarına sahip olan Kıbrıs TV, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tek İngilizce gazetesini de bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca karasal yayın lisansına sahip olan kanal, uydu yayınına geçtikten sonra bu lisansını yenilememiştir. Şu anda Kıbrıs TV Türksat uydusu üzerinden izlenebiliyor.

Program listesi ise; Çocuk Olmak Varmış, Her Şey Masada, Kıbrıs Mutfağı, Evlilik Yolunda, Ali Baturay ile Makyaj, Unutulmayanlar, KTV Haber gibi birçok içeriği bulunmaktadır. Ayrıca sitemiz üzerinde Kıbrıs TV canlı seçeneği ile Kıbrıs TV canlı izle butonuna basarak istediğiniz yerde, istediğiniz saatte Kıbrıs TV’yi izleyebilirsiniz.

 

Kıbrıs TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 3A Uydusu

Frekans: 12610 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 20830

FEC: 5/6

 

Kıbrıs TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0392) 225 25 14

Adres: Dr. Fazıl Küçük Bulvarı, Yeni Sanayi Bölgesi Lefkoşa Mersin 10 / Turkey