Kanal Ege

Kanal Ege CANLI İZLE

Kanal Ege Hakkında

 

Kanal Ege 1994 yılında Ege bölgesinin ilk yerel kanalı olarak yayın hayatına girmiştir. Özellikle Yaşar Holding' in önemli projelerinden biri olması ve üzerine önemli seviyede yatırım yapılmasıyla güzel işler başarmış bir kanaldır.

Başta kanal içeriği ve yayın tarzı ulusal kanallara göre daha farklı olsa da çok önemli adımlar atarak Ege halkının gönlünü kısa sürede kazanmıştır. Kanal Ege canlı yayınlarına çağırdıkları ünlü isimler ile halka kaliteli bir içerik hazırlamış, meşhur eğlence ve spor programları ile bu hobilere ilgi duyan insanları eğlendirmiştir.

Kanal Ege canlı yayınlarında diğer kanallara göre farklı bir yol izlemektedir. Ulusal kanalların canlı yayınlarında konudan çok konuğa önem verilir. Sorular ve fikirler konuk ile ilgilidir. Fakat Kanal Ege canlı yayınlarında konuya göre konuklar belirlenip sadece konu üzerine konuşulur. Bu özelliği sayesinde izleyicisini kendine kolayca adapte etmektedir.

Sadece yayın içeriği olarak değil, kuruluş süresi boyunca sürekli büyük bir mücadelenin içerisinde olması sayesinde kendisinden ilham alınması gereken bir kanaldır.

 

Kanal Ege Yeniden Ekranlarda!

 

Kurulduktan bir süre sonra Yaşar Holding' in medya piyasasından çekilmesi ile kısa bir süre olsa belirsiz bir durumun içerisinde kalmıştır. Neyse ki başka kanallar gibi kapatma kararı almamış ve bu sürenin sonunda Bakioğlu Holding tarafından satın alınmıştır.

Ancak sonraki zamanlarda kanal, Bakioğlu Holding tarafından el üzerinde tutulmamış ve ne yazık ki kapatılmıştır. Kanal Ege' nin bütün ekipmanlarının Ege Üniversitesi' ne paylaşılmasının ardından artık televizyon kanalları arasında Ege TV'nin bir daha görülemeyeceği kesin olarak netleşmişti.

Bu mühürlü geçen iki sene sonunda Sivas merkezli yayını olan Kanal 58 ' in sahibi Adem Erdağı tarafından satın alınarak tekrardan kanala 2019 yılında hayat verilmiştir.

Gerek yayın akışı ile, gerekse kanalın hayatta kalma çabası ile bize gerçekten medya sektörüne güçlü bir bakış açısı kazandıran Kanal Ege, yayın akışına son hız devam etmektedir. Eğlenceli vakitler geçirmek ve televizyon başındayken oldukça güzel programlar ve yayın akışına dahil olmak isterseniz Kanal Ege'yi televizyonunuzdan eksik etmeyin.