Kanal B

Kanal B CANLI İZLE

Kanal B

 

Başkent Üniversitesi tarafından 19 Mayıs 2004 tarihinde kurulan Kanal B, ulusal yayın yapan bir televizyon kanalıdır. Ayrıca bu kanalla bağlantılı Radyo Başkent adında da bir radyo kanalı bulunmaktadır. Kanal B, canlı olarak yayınladığı tüm programların bir kopyasını Kanal B Program Arşivi adlı sayfada yayınlayarak izleyicilerin geçmiş programlara kolaylıkla ulaşabilmesine olanak sağlamaktadır. Uygulanan bu program arşiv uygulaması ulusal televizyon kanalları arasında ilk kez Kanal B tarafından gerçekleştirilmiştir.

Kanalın yayın akışında pek çok farklı alandan programlar yer almaktadır. Kanal eğitim, haber, spor, sağlık, teknoloji, güncel ve müzik alanlarında çeşitli programları izleyicileriyle buluşmaktadır. Tüm gün süren yayınlarıyla birlikte sadece Başkent Üniversitesi öğrencilerini değil pek çok farklı kitleye ulaşmayı hedefleyen Kanal B, bu amaç doğrultusunda programlarını düzenlemektedir. Haber bülteni, tartışma programları ve çeşitli içeriklerle izleyici karşısına çıkan kanal ayrıca; Söz İstanbul’da, Eğitime Destek Programı, Güne Bakış, Hep Birlikte, Ellerin Türküsü, Spor Turu ve Sinema Kuşağı programlarını izleyicilerine sunmaktadır. Kanal B canlı yayın programlarına platformumuz üzerinden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Televizyon ve radyoyu bilimsel ve teknik devrim ürünü olarak nitelendiren üniversite yönetimi, kanalın kurulması ve yayına devam etmesi aşamasında oldukça kararlı olduklarını göstermişlerdir. Kanal B yayın hayatına Atatürk’ün ‘’benim asıl doğum günüm’’ dediği 19 Mayıs’ta başlamıştır. Kendisini haber ve bilgi kanalı olarak tanımlayan kanal, üniversitede bir taraftan eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam ederken bir taraftan da bir televizyon kanalı aracılığıyla toplumsal ilerleme ve kültürel gelişmeyi hedeflemektedir. Siz de bu toplumsal ilerlemenin bir parçası olmak için kanalda yayınlanan programlara erişmek ve kesintisiz izlemek isterseniz Kanal B canlı izle seçeneği ile sitemiz üzerinden ücretsiz olarak canlı yayınları takip edebilirsiniz.

 

Kanal B Frekans Bilgisi

 

Kanal B canlı yayınlarını aşağıdaki frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra televizyonunuzdan da izlemeniz mümkün.

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 11916 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 30000

FEC: 3/4

 

Kanal B Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Kablo TV 43. Kanal

D-Smart 88. Kanal

 

Kanal B İletişim Bilgileri

 

Tel: 0(312) 234 14 34

Fax: 0(312) 234 14 21

Mail: [email protected]

Adres: 1326. Cadde No:11 A.Öveçler - ANKARA