Kanal 60

Kanal 60 CANLI İZLE

Kanal 60

Kanal 60, Kanal T TV Yayıncılık A.Ş. bünyesin faaliyet gösteren ve yayın hayatına 1994 yılında başlamış olan bir televizyon kanalıdır. Tokat merkezli yayınlar yapan kanalın ismi de Tokat’ın plaka numarası olan 60’dan gelmektedir. Kanal 2013 yılına kadar yalnızca yerel yayınlar yapmış bu tarihte ise Türksat yayın lisansı alarak uydu üzerinden çok daha büyük bir izleyici kitlesine hitap etmeye başlamıştır. Kanal 60, kurulduğu günden beri izleyici sayısını arttırmış ve yalnızca Tokat değil çevre illerden de ve dünyanın farklı ülkelerinden de izlenen bir kanal haline gelmiştir. Kanalın uydu üzerinden yaptığı yayınlar, Türksat uydusunun çekim alanı içerisinde bulunan tüm ülkelerden izlenebilmektedir. Bu sayede dünyanın farklı ülkelerinde gurbette yaşayan Tokatlı vatandaşlarımız da Kanal 60’ı izleyebilmekte ve bu sayede bir nebze de olsa memleket hasretlerini giderebilmektedir.

Tokat’ın ilk ve tek uydu kanalı olma özelliğini elinde bulunduran Kanal 60, “Türkiye’nin Gülümseyen Yüzü” sloganıyla 1994 yılında yola çıktı ve o günden bugüne birçok insanın gönlünü fethetmeyi başardı. Kanalın günümüzde yalnızca Tokat’da değil İstanbul’da ve hatta Avrupa’da da stüdyoları bulunmakta. Ayrıca kanal gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek adına birçok yatırım da yapmakta ve bununla birlikte Tokat’ın tüm dünyaya açılan penceresi olmaya gelecekte de devam etmeyi amaçlamaktadır. Siz de Kanal 60 canlı yayın keyfi için web sitemizi tercih edebilir ve kesintisiz olarak onlarca kanalı takip edebilirsiniz.

Kanal 60 Programları ve Yayın Akışı

Kanal 60 oldukça geniş bir içerik yelpazesine sahip olmasına karşın tüm bunların merkezine Tokat temasını yerleştirmiş ve bu şekilde yayınlarını sürdürüyor. Tokat’a dair en son haberlerin paylaşıldığı programlar, Tokat’ın kültürünü ve tarihini öğretmeyi ve gelecek nesillere aktarmayı amaçlayan bilgilendirici nitelikte programlar ve daha birçoğu Kanal 60 ekranlarından izleyicilere taşınıyor.

Hüseyin Kömür’ün sunumuyla gerçekleşen “Açıkça Konuşalım”, hem Tokat’tan hem de yurdun geri kalanından haberlerin sunulduğu “60 Haber”, Tokat’ın tüm ilçelerinden en güncel meteoroloji bilgilerinin paylaşıldığı “Tokat’ın Havası” ve dahası Kanal 60 tarafından izleyicilerle buluşturulan programlar arasında.

 

Kanal 60 Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12264 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 27500

FEC: 5/6

 

Kanal 60 İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0356) 213 02 60

Adres: Ali Paşa Mahallesi No:211 Erenler AVM Üstü Kat:5 TOKAT