Kanal 42

Kanal 42 CANLI İZLE

Kanal 42

 

1995 yılında Mustafa Yavuz tarafından kurulmuş olan ve test yayınları ile yayın hayatına giriş yapan kanal, 1996 yılına gelindiğinde normal yayın hayatına geçiş yapmıştır. Kanal, Konevi Radyo Televizyon Yayıncılık Anonim Şirketi bünyesinde yayıncılık faaliyetlerini sürdürmekte olup "Türkiye'nin Yükselen Yıldızı” sloganını benimsemektedir. Konya ilindeki stüdyosunda çalışmalar yapan Kanal 42, yayın hayatı boyunca zaman zaman isim değişikliği yapmak zorunda kalmıştır. Şimdiki adına ise 2009 yılında sahip olmuştur. Kanalın logosunu ise mavi renkteki bir sekizgenin içindeki semazen oluşturmaktadır.

Yerel kanal olarak bilinen Kanal 42, farklı içerikte yayınlarını izleyenleriyle buluşturmaktadır. Kanalın yayın akışında; Yeni Güne Merhaba, Anadolu Ekranı, Çizgi Film, Hastalıkta Sağlıkta, Kum Saati, Haber, Herşeyden Biraz, Gençlerle Başbaşa, Hayrola, Ankara'nın Zirvesi, Türkülerle Merhaba, Çocuk ve Aile, Emek Yoğun, Dinimiz Tarihimiz, Rahmet Kürsüsü, Kratt Kardeş, Köy Odası, Minik İstikballer, Kibarlı, Sahabe, Sektörel Bakış, Vaktül Emin, Dünden Bugüne Okullarımız, Şairin Düşlemesi, Ali Sait, Acıdan Tatlıya, İz Bırakanlar, Dragon, Not Defteri, Bil Kazan, Şehirde Siyaset, Konya Spor, İslam Tarihi, Muhabbet Kuşu, Net Bakış, Avrupa Penceresi, Erkan’la Geziyoruz gibi programlar bulunmaktadır. Sitemiz üzerinden Kanal 42 canlı bölümüne tıklayarak kanalı canlı ve kesintisiz olarak takip edebilirsiniz. Konya’nın bir diğer yerel kanalı  olan Kon TV’nin canlı yayınlarını da web sitemizden izleyebilirsiniz.

1995 yılından beri aynı konseptle yayın hayatını sürdüren kanal, birçok içerikte programı bünyesinde bulundurmakta ve ağırlıklı olarak haber programları sunmaktadır. Kanal, yerel haberlerin yanı sıra Türkiye’den de haberler sunarak gelişmeleri anlık aktarmaktadır. Aynı zamanda dünyadan da gelişmeler aktaran Kanal 42, başarılı ve deneyimli ekiplerle çalışmaktadır. Yerel halka hitap eden yayınları ile dikkat çeken Kanal 42’ye sitemiz üzerinde Kanal 42 canlı izle bölümüne tıklayarak ulaşabilir ve kesintisiz bir şekilde izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Kanal 42 Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12685 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 27500

FEC: 2/3

 

Kanal 42 Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

D-Smart 204. Kanal

Teledünya 889. Kanal

 

Kanal 42 İletişim Bilgileri

 

Tel: 444 8 043

Adres: MUSALLA BAĞLAR MAH.EKBER SOK.NO:5 42110 Konya