Euro D

Euro D CANLI İZLE

Euro D

 

Kanal D Fun adlı kanalın 7 Mart 2001 tarihinde Euro D adını almasıyla yayın hayatına başlayan kanal, Avrupa’nın dört bir yanındaki Türkler’e yayın yapmak amacıyla kurulan bir televizyon kanalıdır. Almanya, Hollanda, Fransa, Danimarka, Belçika, Kosova, Makedonya, Bulgaristan ve Türkiye’de de yayınlarını sürdüren kanal ağırlıklı olarak Kanal D’nin dizi, film ve programlarını yayınlamaktadır.

Kanal; CNN Türk, Tay TV, Dream Türk, teve2 gibi kanalları da bünyesinde barındıran Demirören Holding bünyesinde yayınlarını sürdürmektedir. Kanal D ile oldukça benzer bir yayın anlayışı içerisinde yayın yapan Euro D, programların saatini Avrupa saatini baz alarak ayarlamaktadır. Kanalda yayınlanan programlar her ne kadar benzer olsa da yayınlanan reklamlar Kanal D’den bazı farklılıklar göstermektedir. Sadece Türk reklamları değil aynı zamanda Avrupa bölgesinden de pek çok reklamı Euro D canlı yayın akışı içerisinde görmek de mümkündür.

Özellikle Avrupa’daki gurbetçi vatandaşlarımızın büyük bir ilgiyle takip ettiği kanal, orada belirlenen saat dilimine göre yayınlarını gerçekleştirmektedir. Kanal, Kanal D ile birlikte ortak yayın anlayışını benimsemiş, yurtta yaşanan sıcak gelişmeleri yurt dışında bulunan vatandaşlarımızın da anında takip edebilmesine olanak sağlamıştır. Kanal D’de yayınlanan ve çok sevilen diziler, programlar ve çeşitli içerikleri, gurbetçi vatandaşlarımızla buluşturmayı amaçlayan kanalın Avrupa’dan en çok takip edilen programı ise Arka Sokaklar isimli dizi olmuştur.

Arka Sokaklar dizisinin yanı sıra; Hekimoğlu, Sadakatsiz, Çok Güzel Hareketler 2, Arda’nın Mutfağı, Hem Kadın Hem Anne, Gelinim Mutfakta, Magazin D Cumartesi ve Zahide Yetiş’le Gelin Görün isimli programlar da hem yurtiçinde hem de yurt dışında büyük bir ilgiyle takip edilen programlar arasında yerini almıştır. Ayrıca İyi Aile Babası ve Bir Annenin Günahı isimli iki yeni proje de izleyiciler tarafından merakla beklenmektedir. Avrupa’nın her yerinden kanala erişim sağlayabilmek için Euro D canlı izle seçeneğini kullanarak sitemiz üzerinden kanalı takip edebilirsiniz.

 

Euro D Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12034 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 27500

FEC: 5/6

 

Euro D Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

D-Smart 292. Kanal

D-Smart Avrupa 22. Kanal

Digiturk Avrupa 224. Kanal