EBA TV Lise

EBA TV Lise CANLI İZLE

EBA TV Lise

 

EBA TV Lise, lise seviyesi öğrencilerin tamamen ücretsiz bir şekilde uzaktan eğitim materyallerine erişebilmesi için TRT ve EBA’nın ortak çalışmasıyla kurulan 3 ana kanaldan biridir.  Diğer kanallar olan EBA TV Ortaokul ve EBA TV İlkokul ise ortaokul ve ilkokul öğrencilerine aynı hizmeti sunmaktadır. Her bir kanalın da HD ve SD çözünürlüklerde yayın gerçekleştiren 2 alt kanalı bulunmaktadır. Bu şekilde EBA TV kanallarının bütün öğrenciler tarafından faydalanılabilmesi ve dolayısıyla da uzaktan eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amaçlanmaktadır.

EBA TV Lise canlı yayınları, gün içinde farklı saatlerde 9., 10., 11., ve 12.sınıf öğrencilerine yönelik içerikleri ekranlara getirmektedir. Aynı zamanda yabancı uyruklu öğrencilere kolaylık sağlama amacıyla gerçekleştirilen lise uyum sınıfları ve bütün lise seviyesini kapsayan lise tüm sınıflar grubu da EBA TV Lise yayınlarını oluşturuyor.

Lise öğrencileri üniversite sınavlarına hazırlık aşamasında olduğundan uzaktan eğitimden iyi şekilde faydalanabilmeleri büyük önem taşımaktadır. EBA TV Lise canlı yayınları sayesinde öğrenciler dersleri bütünüyle anlayabilmekte ve gerek duydukları zaman yayınlanan materyallere internet üzerinden ulaşarak tekrar yapabilmektedir. Öğrencilerin her koşulda EBA TV’ye ulaşabilmeleri için canlı yayınlar birçok platform üzerinden sunuluyor. “EBA TV Lise nereden izlenir?” sorusunun yanıtını arayan öğrenciler için kanalın yayın yaptığı platformları sayfamızda listeledik. Ayrıca bu sayfadan EBA TV Lise’yi canlı olarak sorunsuz şekilde takip edebilir ve sitemizden onlarca kanalın canlı yayınlarını donmadan izleyebilirsiniz.

 

EBA TV Lise Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12084 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 13750

FEC: 2/3

 

EBA TV Lise Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Kablo TV 466. Kanal

Digitürk 152. Kanal

D-Smart 139. Kanal

Tivibu 402. Kanal

Turkcell TV+ 107. Kanal

Vodafone TV 152. Kanal