Dünya TV

Dünya TV CANLI İZLE

Dünya TV

 

Dünya TV Azerbaycan, 15 Ekim 1998 tarihinde ilk test yayınlarına başlamış ve 1999 yılının Kasım ayında faaliyete geçmiş Azerbaycan merkezli bir televizyon kanalıdır. 2005 yılında ise Azerspace-1 uydusu üzerinden yayınlar yapmaya başlayan kanal, Azerbaycan’ın en köklü televizyon kanallarından biri olduğundan oldukça geniş bir izleyici kitlesine sahiptir. “WediaCorp Company” isimli şirketin bünyesinde faaliyetlerini devam ettiren kanalın yöneticisi ise R.F. Hüseynov’dur.

Dünya TV Azerbaycan, her gün toplam 16 saat boyunca uydu üzerinden yayınlarını gerçekleştirmektedir. Kanalın amacı ise kendi deyimleriyle toplum için bilgi bolluğunu temin etmektir. Bu bağlamda kanalda yayınlanan çeşitli haber programları hem Azerbaycan’dan hem de dünyanın geri kalanından en güncel haberleri izleyicilere sunmaktadır. Ancak kanalda haber programlarının dışında da birçok içerik izleyicilerle buluşturulmakta

 

Dünya TV Programları ve Yayın Akışı

 

Genel kategoride yayınlar yapan Dünya TV Azerbaycan oldukça geniş bir içerik yelpazesine sahip. Gündüz vakti kanalda önemli konukların eşlik ettiği ve çeşitli söyleşi ve röportajların gerçekleştirildiği haber ve tartışma programları ve kadın, aile, çocuk, eğlence, müzik kategorilerinden birçok farklı içerik izleyicilerle buluşturuluyor. Gece kuşağında ise kanalda zaman zaman çeşitli belgesel ve filmler yayınlanmakta. Dünya TV Azerbaycan tarafından sunulan içeriklerin tamamında toplumsal değerler konusuna hassasiyet gösterildiğini hissetmek mümkün. Ayrıca kanalın haber programlarının da dürüstlük ve tarafsızlık ilkelerinin sonuna kadar benimsenerek hazırlanıldığını söyleyebiliriz.

 

Dünya TV Frekans Bilgisi

 

Azerspace-1 Uydusu

Frekans: 11135 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 27500