Diyar TV

Diyar TV CANLI İZLE

Diyar TV

 

Mehmet Öz tarafından 2012 yılında kurulan ve en çok izlenme sayısı alan dini kanallardan biri olan Diyar TV, Diyar Televizyon ve Radyo Yayınları San. Tic. A.Ş. bünyesinde yayın hayatına devam etmektedir. Zamanı öldüren değil dirilten ve doğu ile batıyı birleştiren kanal sloganlarıyla 1 Ekim 2014 yılında yayın hayatına başlayan kanal, Diyarbakır’ da kurulmuştur.

Diyar TV, Ankara ilinde yer alan yayın merkeziyle birlikte tematik yayınlar yapan bir kanal olmaktadır. Dini sohbetler, dini içerikli dizi ve filmler, ilahiler ve Kur’an programları kanalın yayın akışında bulunmakta ve birçok izleyici tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Ayrıca Diyar TV, Müslüman aleminin özel günleri olan Ramazan ve Kurban bayramlarında hazırladığı özel programlarıyla da bilinmektedir. Bunun yanı sıra Türkçe ve Kürtçe  Kur’an-ı Kerim programlarıyla da dikkat çeken başarılı kanala web sitemiz üzerinden Diyar TV canlı izle seçeneğine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yayın akışı bununla sınırlı kalmayan Diyar TV, aynı zamanda çeşitli içerikte programlara da yer vermektedir. Kanal; haber, yaşam-aktüel, tartışma-sohbet ve mutfak ile alakalı bilgilendirici programlar, Kâbe’den canlı yayınlar, Esma-ül Hüsna, Aşk Aşık Maşuk, Tefsir, Ayetlerden Seçmeler gibi birçok programı da yayın akışına dahil etmektedir. En sevilen ve ilgi gören programları ise Esma-ül Hüsna El Basir, Zekat, Hac, Cabir Bin Hayyan, Suffa Mektebi, Hanımefendi, İlahi Muhabbet, Sahabe İklimi, Sohbetler, Maneviyat Önderleri ve Vuslat Yolculuğu gibi yayınlar olmaktadır.

Her kesime hitap eden programlarıyla her geçen gün kendini geliştiren kanal, objektif bir bakış açısını benimseyerek yayın yapmaktadır. Misyonlarında her türlü eşitsizliğe, adaletsizliğe, ırkçılığa ve şiddete göz yummadıklarını ve  bu gibi olayların karşısında olduklarını belirtmişlerdir. Diyarbakır Tv canlı bölümünden web sitemizde bu bilgilendirici programları Full HD şeklinde kesintisiz olarak izleyebilirsiniz.

 

Diyar TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 3A Uydusu

Frekans: 12685 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 30000

FEC: 5/6

 

Diyar TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0312) 336 70 48

Fax: (0850) 304 12 86

Adres: Beyazıt Mahallesi Çankırı Bulvarı No 226/B Akyurt / Ankara