Diyanet TV

Diyanet TV CANLI İZLE

Diyanet TV

 

Diyanet İşleri Başkanlığı ve TRT kanalının 2012 yılında yaptığı ortaklık ile kurulan Diyanet TV, dini temalı bir kanal olmaktadır. Kurulduğu ilk zamanlarda TRT Anadolu’yla birlikte geçici yayınlar yapan kanal, 2012 yılının Ramazan ayında asıl yayın hayatına geçiş yapmıştır. Diyanet TV’nin yayın akışı devam ederken bu sırada Diyanet Radyo’da kurulmuştur. Diyanet TV 2018 yılına kadar TRT Anadolu’yla devam etmiş, ağustos ayına gelindiğinde ise TRT ile ortaklığını sonlandırmıştır.

Dini içerikli yayınlar yapan kanalın en çok izlenen programları; Diyanet’e Soralım, Buhari Dersleri, Bi Nebze, Biz Aileyiz, Helal Kazancın Alın Teri, Ailemizin Hekimi, Gezgin ile Meraklı, Şeker Hoca, Yusuf’un Dünyası, Çocuklarla 10 Dakika, Bilim Hazinesi, Bilgi Treni gibi yayınlar olmaktadır. Her kesime hitap eden kanal, birçok programıyla her yaştan insana İslami değerleri öğretmeyi hedeflemektedir. Birbirinden bilgilendirici ve keyifli dini programlara sahip bu kanalın yayın akışına sitemizin Diyanet TV canlı izle bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kanal yararlı ve bilgili yayınlarıyla dikkatleri üzerine çekmekte ve büyük bir beğeni ile izlenmektedir. Özellikle hacı adayları tarafından takip edilen Diyanet TV, Diyanet işleri bakanlığınca yapılan hacı adaylarının kura çekimini de canlı olarak izleyicilerine sunmaktadır. Aynı zamanda kanalda alanında yetkin profesörlerle birlikte Kur’an öğretimini gerçekleştiren programlar bulunmaktadır. Kur’an’ın bilinmeyen noktaları, tefsirleri, yorumları anlatılarak bu bilgiler izleyiciyle buluşturulmaktadır. Bununla sınırlı kalmayan programlar, aynı zamanda çok yönlü olmakta ve dini programlar dışında farklı içerikte programlar da seyirciye sunulmaktadır. Yemek programları, sağlık ve yaşam hakkında bilgilendirici programlar, tartışma programları ve filmler yayın akışına dahil edilerek izleyicilere çok boyutlu bakış açısı kazandırılmaktadır. Diyanet TV tarafından hazırlanan bu birbirinden farklı, öğretici ve örnek programları sitemiz üzerinden kesintisiz, yüksek kalite çözünürlükle Diyanet TV canlı bölümünden izleyebilir ve kanala 7/24 ulaşarak takip edebilirsiniz.

 

Diyanet TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12380 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 27500

FEC: 3/4

 

Diyanet TV Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Kablo TV 555. Kanal

Digitürk 68. Kanal

D-Smart 104. Kanal

Tivibu 49. Kanal

 

Diyanet TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0312) 295 70 00

Adres: Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 153/A Çankaya ANKARA