Disney Channel

Disney Channel CANLI İZLE

Disney Channel

 

Disney Channel, 1983 yılında ABD merkezli Walt Disney Corporation tarafından kurulmuş ve ilk hedef kitlesi aileler olan bir kanaldır. Disney tarafından üretilen çeşitli içeriklerin yayınlandığı kanal, ülkemizdekinin aksine ücretli bir kablo TV kanalı olarak yayın hayatına başlamıştır. 2000’li yıllara gelindiğinde ise Disney Channel, hedef kitlesini değiştirmiş ve 7 yaş seviyesi çocuklara yönelik içeriklere ağırlık vermeye başlamıştır. Ancak yıllar içinde Disney Channel’in hedef kitlesi biraz daha büyümüş ve kanal daha büyük yaş çocukların ve gençlerin zevkle izlediği bir kanal haline gelmiştir. Web sitemizde yer alan Disney Channel canlı izle sayfasından sevilen çocuk kanalının canlı yayınlarını donmadan izleyebilirsiniz.

Disney Channel ülkemizde Digiturk, Teledünya ve Tivibu gibi ücretli yayın platformlarında yayınlar yapmıştır. Kanalın Türksat uydusu üzerinden ücretsiz yayınlara başlaması ise 2012 yılında olmuştur. 21 Aralık 2011 tarihinde ülkemizdeki ilk ücretsiz test yayınlarını gerçekleştiren Disney Channel, 20 Ocak 2012’de “Uyduda her zaman ücretsiz!” sloganıyla yayın hayatına başlamış ve ülkemizde kısa süre içinde oldukça popüler olmuştur. Ülkemiz, Disney Channel’in ücretsiz olarak yayınlar gerçekleştirdiği ikinci ülke konumundadır.

Disney Channel yayınladığı içerikler olarak Cartoon Network, Minika Çocuk, TRT Çocuk gibi ülkemizde yayın yapan diğer çocuk kanallarından ayrılmaktadır. Kanalda çizgi filmlerin yanı sıra gençlik dizileri ve filmleri de izleyicilerle buluşturulmaktadır. Hedef kitlesi biraz daha geniş olan Disney Channel, bu sayede birçok yaştan izleyicinin keyifle takip ettiği bir kanal olmuştur. Disney Channel canlı yayınlarına ve çok daha fazlasına web sitemizden kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

 

Disney Channel Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12423 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 30000

FEC: 3/4

 

Disney Channel Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Kablo TV 456. Kanal

Digitürk 167. Kanal

D-Smart 130. Kanal

Tivibu 120. Kanal

Turkcell TV+ 110. Kanal

 

Disney Channel İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0212) 384 16 00

Fax: (0212) 352 71 30

Adres: Ahi Evran Cad. No:4 Maslak - SARIYER / İSTANBUL