BRT 3 TV

BRT 3 TV CANLI İZLE

BRT 3 TV

 

BRT 3, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu tarafından 10 Haziran 2019 tarihinde kurulan bir televizyon kanalıdır. Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, BRT 3 ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sesi olmaya devam etmektedir. Kanalın genel merkezi ise Kuzey Lefkoşa’dır. BRT 3, BRT 1 ‘in haber ağırlıklı yayını ve BRT 2’nin yayınlarına alternatif bir yayın akışı sayesinde yayın hayatına farklı bir bakış açısı getirmiştir. BRT 3, kurulduğu günden beri BRT Yaşam olarak yayın hayatına devam etmektedir. Sanat, yaşam, kültür, eğitim programları ve BRT 3 canlı yayın ile izleyicilerle buluşarak renkli programların ağırlık kazandığı bir içeriğe sahiptir.

Kanal birçok belgesel ve haber programlarını yayınlamaktadır. Bunların yanında kanal spor, haber, tartışma, açık oturum, eğlence, dizi, aktüel ve daha birçok alanda içerikler üretmektedir. Kanal en başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yönelik geniş bir konu yelpazesine sahiptir. Kanal aynı zamanda izleyicilerinin istekleri doğrultusunda hareket etmektedir. Bu yüzden izleyiciler için önemli bir husus olan istek ve şikâyet başlıkları BRT 3 tarafından oldukça önemsenmektedir.

BRT 3’ü kendi web sitesi üzerinden kesintisiz, canlı ve HD kalitede izleyebilirsiniz. Bunların dışında internet sitemiz üzerinde BRT 3 TV canlı yayın sayfası da mevcuttur. Ayrıca sosyal medya kanalları sayesinde BRT 3 TV canlı izle seçenekleri sayesinde izleme fırsatı bulabilirsiniz. Bu platformlar üzerinden BRT 3 TV’nin yayınlarını ve tekrarlarını 7/24 takip edebilirsiniz. BRT 3 yayınladığı programlar sayesinde topluma yönelik, toplumu bilgilendirmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan yayınlar gerçekleştirmektedir. Kanal; konu ve içerik bakımından kaliteli programlar bulundurmaktadır. Kurulduğu günden itibaren oluşturduğu içerikler sayesinde seyirci kitlesi günden güne artmaktadır. Diğer kanallarla karşılaştırıldığında ise iyi bir reyting almaktadır. Ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yayın yapan kanallar arasında gerçekleşen rekabette ön sıralarda yer almaktadır.

 

BRT 3 TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 3A Uydusu

Frekans: 12610 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 20830

FEC: 3/4

 

BRT 3 TV Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 3A Uydusu

Kablo TV 904. Kanal

 

BRT 3 TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0392) 225 55 55

Adres: BRTK Sitesi, DR. Fazıl Küçük Bulvarı Lefkoşa Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti