BRT 1 TV

BRT 1 TV CANLI İZLE

BRT 1 TV

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti radyo ve televizyon yayıncılığı tarihinin ilk kanalı olarak 1963 yılında kurulmuştur. BRT’nin 50 yıllık yayıncılık hikayesi, elektriğin birkaç araba aküsü sayesinde sağlandığı bir garajda başlamıştır. İlk başta Bayrak Radyosu adı ile radyo ve televizyon yayıncılığına başlamıştır. 1960’lı yıllarda BRT 1’in ilk sloganı ‘Bayrak, Bayrak, Bayrak’ olarak kayıtlara geçmiştir.

BRT 1 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kıbrıs’ta kamu yayıncılığı düzeyinde yayın yapmaktadır. 1 Temmuz 1979 yılında kanal renkli yayın formatına geçmiştir. 1983 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla birlikte ‘Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’ olarak yayın hayatına devam etmeye başlamıştır. Sağlam bir temele sahip olan BRT 1 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 25 Aralık 2014 tarihinde HD stüdyolarının açılışını gerçekleştirmiştir. Bu sayede HD yayın hizmeti vermeye başlayan BRT 1, HD yayınının Türksat uydusuna dahil edilmesinden sonra 14 Şubat 2015 tarihinde 1,16:9 geniş ekran formatı ile yayın kalitesini arttırarak seyircileri ile buluşmuştur.

BRT 1 TV’nin Program listesi’nde; Hasan Erçakıca ile Gündeme Bakış, Günün Rengi Haber, Yeni Gün, Haber, Trafikoloji, Mikrofon Sizde, Beklerim Bir Tango, Haber Toplantısı, Gün Ortası, Atölye, Boomerang, Rumca Haber, İngilizce Haber, Ana Haber, Gündem +, İşte Nostalji, 17: saat, Spor Ekstra, Ayşegül’le Çat Kapı, İş Yemeği, Şehrin Gölgeleri 04:30, Reflektör ve Bizim İnsanlarımız programları ile oldukça dikkat çekmektedir.

Kıbrıs’ta dünyaya açılan bir pencere olan BRT 1, Türkiye ve Kıbrıs haberlerini rahatlıkla takip edebileceğiniz bir kanal olmaktadır. Kültür-Sanat, Bilim-Teknoloji, Sağlık, Spor ve Ekonomi başlıkları adı altında anlık yaşanan gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Ayrıca İnternet sitemiz üzerinde de BRT 1 TV canlı yayınını izlemeyi tercih ederseniz BRT 1 TV canlı izle seçeneğine basarak, kanalın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca kardeş kanalları olan BRT 2 TV ve BRT 3 TV canlı yayınları da sizler için web sitemizde kesintisiz hizmet vermektedir.

 

BRT 1 TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 3A Uydusu

Frekans: 12610 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 20830

FEC: 3/4

 

BRT 1 TV Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 3A Uydusu

Kablo TV 66. Kanal

D-Smart 281. Kanal

 

BRT 1 TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0392) 225 55 55

Adres: BRTK Sitesi, DR. Fazıl Küçük Bulvarı Lefkoşa Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti