AZ TV

AZ TV CANLI İZLE

AZ TV

 

Tam adı Azerbaycan Televiziyası olan kanal, 1956 yılında yayın faaliyetlerine başlamış ve Azerbaycan’ın ilk ve en büyük televizyon kanalı olmuştur. Ayrıca kanal, ilk radyo kanal olma özelliğine de sahip olarak faaliyetlerine 1926’da başlamıştır. Spor, çizgi film, haber, magazin, belgesel, dizi gibi programları yayın akışında bulunduran kanalın tüm anlaşma ve sözleşmeleri devlet tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda kanal; İctimai TV, İdman TV, Medeniyet TV gibi kanallarla da kardeş olarak Azerspace uydusundan yayın akışını sürdürmektedir.

Her kesime hitap eden programlarıyla yayın yapan AZ TV; edebiyat ile ilgili program ve belgesellere, haber ve tartışma programlarına, eğlenceli programlara, ülkenin askeri tarihine yer veren programlara, çeşitli filmlere yer vererek geniş bir içerik yelpazesine sahip olmaktadır. Ayrıca kanal yerel haberlerin dışında ulusal haberlere de yer vermektedir. Köklü bir geçmişe sahip olan ve çeşitli programlarıyla ilgi çeken AZ TV’ye sitemiz üzerinden AZ TV canlı izle bölümüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.

UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi maçlarının yayınlarının da yapıldığı kanal, dolu dolu bir yayın akışına sahip olmaktadır. Kanal Azerice yayın yapmakta ve yayın alanını Azerbaycan, Türkiye ve KKTC gibi ülkelerde aktif tutmaktadır. Her türlü içeriğe ulaşabileceğiniz kanala web sitemiz üzerinden kesintisiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Sitemizdeki AZ TV canlı bölümüne tıklayarak yayın akışına kolaylıkla ulaşabilir ve bu keyifli programların tadını sitemiz kalitesiyle çıkarabilirsiniz.

 

AZ TV Frekans Bilgisi

 

Azerspace-1

Frekans: 11175 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 27500

FEC: 5/6

 

AZ TV Nereden İzleyebilirim?

 

Web sitemizden kesintisiz izleyebileceğiniz AZ TV, Azerspace – 1 uydusu üzerinden hizmet vermektedir.

 

AZ TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (+99412) 537 02 99

Adres: Ahi Evran Cad. No:4 Maslak - SARIYER / İSTANBUL