Al Jazeera English

Al Jazeera English CANLI İZLE

Al Jazeera English

 

Al Jazeera, Katar merkezli olarak 1996 yılında kurulmuş ve günümüzde de oldukça fazla izlenme sayılarına ulaşan en köklü haber kanallarından biridir. Kanal başlangıçta Arap ülkeleriyle ilgili haberler yapsa da zamanla içeriğini zenginleştirmiş ve dünyanın her köşesindeki insanlara hitap edebilecek uluslararası bir kanal haline gelmiştir. Al Jazeera English kanalı da, Al Jazeera bünyesinde 15 Kasım 2006 tarihinde kurulmuş ve İngilizce yayınlarla dünyanın her köşesine ulaşmayı amaçlayan bir haber kanalı. Kanalın kurulma duyurusu ilk defa 4 Temmuz 2005 tarihinde yapıldı. O zaman belirlenmiş ismi ise “Al Jazeera International” idi. Kanalın Arapça yayınlar gerçekleştiren Al Jazeera Arabic isminde bir alt kanalı da mevcuttur.

“Setting The News Agenda” sloganıyla yola çıkan Al Jazeera English, günümüzde Londra, Kuala Lumpur, Doha ve Washington gibi dünyanın farklı köşelerindeki önemli şehirlerde yayın merkezlerine sahip. Kanal, çıktığı zaman uluslararası haber televizyonu sektörüne oldukça iddialı bir giriş yapmış ve o zamandan beri de birçok ilke sahnelik etmiştir. Ayrıca yayın hayatı boyunca çeşitli ödüllere de layık görülmüştür.

Al Jazeera English Yayın Akışı ve Programları

Al Jazeera English, televizyon yayınları haricinde internet yayıncılığında da oldukça aktif ve popüler. Kanala ait haber sitesi birçok kişi tarafından ziyaret edilirken kanalın YouTube kanalının da 4 milyondan fazla abonesi bulunmakta. “Newshour” ve “News” isimli programlar kanalda her gün farklı saatlerde yayınlanıyor ve dünyanın dört bir köşesinden haberleri izleyicilerle buluşturuyor. Bunlar dışında çok çeşitli belgeseller ve bilgilendirici türden içerikler yayınlanıyor Al Jazeera English ekranlarında.  “The Stream”, “Inside Story”, “The Bottom Line”, “Al Jazeera World : Simon Shaheen: A Musical Journey”, “The Listening Post ve “All Hail The Algorithm : Like Me: The Popularity & Power Of Big Tech” bunlar arasında öne çıkanlardan birkaçı.

 

Al Jazeera English Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12457 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 30000

FEC: 3/4

 

Al Jazeera English Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Digiturk 144. Kanal

Teledünya 96. Kanal

Tivibu 368. Kanal