Akıllı TV

Akıllı TV CANLI İZLE

Akıllı TV

 

2006 yılında Hayyam Garipoğlu tarafından İstanbul’da açılan Akıllı TV; Türkiye’nin ilk interaktif televizyon kanalı olmaktadır. Aynı zamanda daha çok eğlenceli konuları yayınlamayı tercih etmiştir. Hayyam Gariboğlu Akıllı TV’nin yanında Smart TV isimli sms kanalının da kurucusu olmaktadır. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu üstünden birkaç yıl geçtikten sonra Akıllı TV’yi kamulaştırmıştır. Kanala bu şekilde el koyulmasının sebebi ise; izleyiciler ve internet sitesin üzerindeki kullanıcıların kendi videolarını yüklemesi sonucunda televizyonda yayınlanmasına imkân tanıyan bir kanal olmasıdır.

O yıllarda Akıllı Tv’nin frekansı ve sahibi sürekli bir şekilde değişim göstermiştir. Bu yüzden Akıllı TV sevenleri kanalı televizyonlarda bulmakta zorlanmıştır. Akıllı TV birkaç sene boyunca halı, telefon vb. doğrudan satış reklamları gibi konulara büyük bir yer ayırmıştı. 2009 yılında ise TTM Telekom (Telekom Operatörü); Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan, Sabit Telefon Yetkilendirmesi alması sonucunda Türkiye’de etkinlikleri için harekete geçti. Aradan belli bir süre geçtikten sonra Akıllı TV’yi satın aldı. Böylece medya alanına giriş yapmış oldu.

Kısaca Akıllı TV’nin asıl amacı; seyircilerin orijinal olarak videoları daha rahat bulmalarını, izlemeleri ve çeşitli platformlarda paylaşmalarına olanak sağlamasıdır. Bu duruma YouTube’un televizyona taşınmış hali diyebiliriz. Akıllı TV canlı yayın yaptığında ise izlemek artık daha kolay. Akıllı TV canlı izle platformumuz sayesinde web sitemiz üzerinde videoları canlı bir şekilde izleme fırsatı bulabilirsiniz.

 

Akıllı TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12034 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 27500

FEC: 5/6

 

Akıllı TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0212) 700 47 77

Adres: Defterdar Mah. Otakçılar Cad. No:80/D 34050 Eyüp / İSTANBUL