Ada TV

Ada TV CANLI İZLE

Ada TV

 

20 Temmuz 2008 tarihinde Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin dönemin Başbakanı olan Ferdi Sabit Soyer’in katılımı ile Ada TV ve Ada FM, Star Kıbrıs Medya Grubu’nun sahibi Ali Özmen Safa tarafından açılmıştır. Açılış töreni ise Girne-Karaoğlanoğlu anayolu üzerinde yer alan Star Medya Grubu binası önünde gerçekleşmiştir. Bu sayede Ada TV; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yayın hayatına başlamış oldu.

Girne Amerikan Üniversitesi ve Star Kıbrıs Medya Grubu arasında 19 Eylül 2008 günü, Girne Amerikan Üniversitesi Başkanlık Ofisi’nde iki kurumun da üst düzey yöneticileri katılarak törenle iş birliği protokolü imzalanmıştır. Bu anlaşma ile Girne Amerikan Üniversitesi’nin gerçekleştireceği tüm organizasyonlarını ve etkinliklerini Ada TV haber bültenlerinde yer verilmesine, GAÜ öğrencilerinin de grup olarak staj eğitiminden yararlanmasına, her iki kuruluş tarafından gerek duyulduğu zaman uzman kişilerin görevlendirilmesine karar verilmiştir. 

Ada TV, 2009 yılının aralık ayında İngiltere’den 3G teknolojisi ile canlı yayın yaparak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde ilk 3G yayın yapan televizyon kanalı olmuştur. Tarafsız ve objektif yayın anlayışı sayesinde toplumsal olayları ele alış biçimi, farklı konseptiyle, tüm kesimlere hitap etmeyi başaran programları ile en çok izlenen kanal olma özelliğini de elinde barındırmaktadır.

Ada TV’nin seyircilerinin şikayetlerine, görüşlerine ve fikirlerine önem veren bir mail adresi bulunmaktadır. Hala yayın hayatına devam eden Ada TV; Tarafsız Bakış, Yatırım Ekonomisi, Sağlık ve Yaşam, Ada Sanat gibi programları sayesinde izleyicilerine keyifli anlar yaşatmaktadır. Tarafsız Bakış programı ülkede ve dünyada gerçekleşen siyasi olaylar hakkında görüşlerini açıklayan bir kanaldır. Kanalın en sevilen programları ise Ada Sanat ve Sağlıklı yaşam programlarıdır. Ayrıca sitemizden Ada TV canlı yayınlarını kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Ada TV canlı izle butonuna basmak.

 

Ada TV Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 12610 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 20830

FEC: 3/4

 

Ada TV Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 3A Uydusu

D-Smart 177. Kanal

 

Ada TV İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0392) 816 06 62

Fax: (0392) 816 06 68