A News

A News CANLI İZLE

A News

 

A News, bir diğer adıyla A Haber Turkuvaz Medya Grubu tarafından 25 Nisan 2011 tarihinde kurulmuş bir haber kanalıdır. Kanalın tam adı ise Aktüel Haber’dir. Kardeş kanalları A Para ve A Spor’dur. 24 Nisan 2011 tarihinde test yanınına başlamasının ardından 25 Nisan 2011’de normal yayın hayatına başlayan kanal haber ağırlıklı olarak bir yayın akışı izlese de bazı futbol karşılaşmalarını da izleyicileriyle buluşturmaktadır. Özellikle yayın haklarına sahip olduğu Copa America 2011’i ve 2011 İtalya Süper Kupa Finalini HD ekran kalitesiyle yayınlaması sporseverlerin de gönlünü fethetmiştir. Yine aynı şekilde Türkiye Kupasının 2011-2012 sezonu maçlarının bazılarını da naklen yayınlamıştır.

A News ise yine A Haber gibi aynı şirket bünyesinde kurulan uluslararası bir haber kanalıdır. Yayın hayatına A Haber’den 6 yıl sonra başlayan A News 3 Nisan 2017 tarihinde yayınlarına başlamıştır. Kanalın ilk özel uluslararası İngilizce haber kanalı olması gibi bir özelliği de bulunmaktadır. Türkiye’nin TRT World’den sonraki ikinci İngilizce uluslarası haber kanalı olarak yayın hayatına başlaması başarı kazanma sürecinde A News’e büyük bir ivme kazandırmıştır. Yayınlarına İngilizce olarak devam eden A News sadece haber bülteni olarak değil, ekonomi, sağlık, spor, gündem ve eğitim konularında da A Haber ile birlikte benzer yayınlarda bulunmaktadır. Türkiye’nin dünyaya açılan bir kapısı olarak kabul edilen kanal, uluslararası habercilik anlamında oldukça önemli bir yere sahip olmuştur. A News canlı yayın akışını takip etmek için sitemiz üzerinden kanala ulaşabilirsiniz.

Newshour, Sports, Fınance and Markets, Weather & Advertorıal, The Brıef, Newsdesk, Newsroom, Face of Turkey Sports gibi yayınlarla dikkat çeken kanal Türkiye gündeminden önemli gelişmeleri izleyicileriyle buluşturmaktadır. Gündemi İngilizce olarak takip etmek isteyen değerli takipçilerimiz A News canlı izle seçeneği ile sitemiz üzerinden kanalı kesintisiz bir şekilde takip edebilirler.

 

A News Frekans Bilgisi

 

Türksat 4A Uydusu

Frekans: 11999 MHz

Polarizasyon: Dikey (V)

Symbol Rate: 11666

FEC: 3/4

 

A News Nereden İzleyebilirim?

 

Türksat 4A Uydusu

Digiturk 140. Kanal

D-Smart 289. Kanal

Kablo TV 6. Kanal

Tivibu 188. Kanal

Turkcell TV+ 60. Kanal

 

A News İletişim Bilgileri

 

Mail: [email protected]

Tel: (0212) 300 66 66

Fax: (0212) 354 46 59

Adres: Güzeltepe Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi B Blok No:29/1/1 Eyüpsultan/İstanbul