1 TV Georgia

1 TV Georgia CANLI İZLE

1 TV Georgia

 

1 TV Georgia, 1956 yılına kurulmuş bir Gürcü kanalıdır. Kanalın Gürcü dilinde gerçekleştirdiği yayınlar ülkenin nüfusunun %85’ine ulaşmaktadır. Gürcistan Kamu Yayıncılığı Kurumu’na bağlı olarak kurulan kanal Gürcistan’ın yayıncılık kanunlarıyla birlikte kurulan kanalın bu anlamda ülkemizdeki TRT 1’e benzetilebilir. Kanalın kuruluş amacı, televizyonlar aracılığıyla en doğru bilgileri tamamen tarafsız bir şekilde Gürcistan halkına ulaştırmaktır. Sonrasında yayınlarını farklı türden içeriklerle de zenginleştiren 1 TV Georgia, Gürcistan halkının kültürünü oldukça iyi şekilde yansıtan bir kanal haline gelmiştir. Günümüzde yalnızca Gürcistan sınırları içerisinden değil, Türkiye de dahil olmak üzere birçok farklı ülkede yaşayan Gürcü’ler tarafından tercih edilen bir kanal olmuştur 1 TV Georgia.

Kanal Azerspace-1 ve Türksat 3A uyduları üzerinden yayın gerçekleştirmektedir. Ayrıca kanalın canlı yayınlarını “1 TV Georgia canlı izle” sorgusuyla ulaşabileceğiniz web sitemizden de sıkıntısız izleyebilirsiniz. Sayfamızda 1 TV Georgia canlı yayınlarını televizyonlarınızdan izlemenize olanak sağlayan frekans bilgileri de mevcuttur.

Gürcistan’ın sevilen kanallarından biri olmayı sürdüren 1 TV Georgia; spordan habere, çocuk programlarından yabancı filmlere, talk-show programlarından Eurovision Şarkı Yarışması’na birçok farklı kategoriden içeriği izleyicilerle buluşturuyor. Bağımsızlık, dürüstlük ve adalet gibi kavramları ilke olarak edinen 1 TV Georgia, herkesin ulaşabileceği yüksek kalite içerikler üretme gayesini başarıyla sürdürüyor.

 

1 TV Georgia Frekans Bilgisi

 

Türksat 3A Uydusu

Frekans: 11472 MHz

Polarizasyon: Yatay (H)

Symbol Rate: 23450

FEC: 5/6